Mieszkanie w świątecznej szacie

Boże Narodzenie to okres szczególny. Jesteśmy w świątecznym nastroju i chcielibyśmy, aby nasze otoczenie również ten nastrój wyrażało. Jedyny raz w roku mamy okazję, by nasz dom stał się niepowtarzalny i bajkowy. Ubieramy go zatem w przeróżne ozdoby, z których najbardziej charakterystyczną jest oczywiście choinka i odświętnie przybrany stół.

DekoracjePoza świątecznym drzewkiem i podniośle przystrojonym stołem, symbolem Bożego Narodzenia może być także nasze mieszkanie. Świąteczną atmosferę możemy ukazać już od progu, dekorując drzwi wejściowe. Możemy skorzystać z gotowych kompozycji lub zrobić je samodzielnie. Klasycznym stroikiem, który możemy przygotować sami jest iglasta gałązka (najtrwalsza będzie z jodły) z przyczepioną bombką
i fragmentem choinkowego łańcucha.

Dekoracje Dekoracje

Stroików nie powinno zabraknąć również we wnętrzach. Mogą być one już znacznie większe od tych umieszczanych na drzwiach i bogatsze o świece, szyszki, czy liście poinsecji (popularnie zwanej gwiazdą betlejemską). Doskonałą ozdobą może być sama poinsecja, której doniczkę można wstawić w odświętną osłonkę, a między gałązki włożyć świecę.

Dekoracje Dekoracje

Świece to bardzo istotny element dekoracyjny. Warto go wykorzystywać, gdyż podkreśla on niezwykłą atmosferę domu, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Ten nastrój możemy dodatkowo wzmocnić stosując świece zapachowe z serii specjalnie wydanej na Święta np. o cynamonowym aromacie. Płomienie świec tworzą pełne nastroju przytulne światło, dodające każdemu wnętrzu odrobinę magii.

Dekoracje Dekoracje

Operując oświetleniem możemy wyeksponować dekoracje i zbudować niezwykle świąteczny klimat. Poza świecami do ozdabiania mogą posłużyć nam również lampiony o formach typowo świątecznych np. w kształcie bombki, czy choinki. Nieodzowne jest także wykorzystanie sznura choinkowych lampek, który powieszony w oknie lub przed domem ułatwi pracę Mikołajowi.

Dekoracje Dekoracje

Osobliwość Świąt drzemie zarówno w podtrzymywanej od wieków tradycji, jak i atmosferze jaką tworzymy przybierając dom w uroczyste szaty. W odświętnie przygotowanym domu, wśród stroików i świec, pozostaje nam już tylko czekać aż zaświeci pierwsza gwiazdka – Wesołych Świąt.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Sobolewska

Zdjęcia: Stars for Europe, Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także