Mieszkanie - wygodne i funkcjonalne

Wygodne i funkcjonalne – dla wielu młodych osób takie wnętrze to spełnienie marzeń. Jak urządzić dom w taki właśnie sposób? Jak połączyć praktyczne rozwiązania z elegancją i pięknem? Oto kilka porad dla tych, którzy urządzają własne cztery kąty.

Wnętrze na miarę potrzeb

W wymarzonym gniazdku powinno znaleźć się miejsce na wszystkie nasze potrzeby. Spora kuchnia z dostępem do okna, przestronna łazienka – oto marzenia wielu z nas. To na nich się koncentrujemy, zapominając o innych pomieszczeniach. Warto zastanowić się w porę nad tym, ilu  pokoi będziemy potrzebować i jaką funkcję mają pełnić poszczególne pomieszczenia. Brak oddzielnej sypialni lub salonu, brak kącika do pracy – to zazwyczaj główne problemy, które pojawiają się  z czasem w wielu przypadkach.
W dużym mieszkaniu zaplanowanie powierzchni jest dość proste. Gorzej, gdy wnętrze ograniczone jest niewielkimi rozmiarami i musi służyć kilku osobom jednocześnie.

Małe mieszkanie wcale nie musi być gorsze.

Choć jego urządzenie w wygodny i funkcjonalny sposób jest sporym wyzwaniem, efekty prac mogą zadziwić. Podstawowe znaczenie ma tu umiejętne wykorzystanie optycznych właściwości kolorów oraz okien – źródeł korzystnie wpływającego na wygląd wnętrza światła dziennego. Od dawna wiadomo, że jasne wnętrza sprawiają wrażenie znacznie większych i przestronniejszych, niż są
w rzeczywistości.Ci, którzy chcą wygodnie i funkcjonalnie urządzić mniejsze mieszkanie muszą też zadbać o wybór odpowiednich mebli. Szczególnie zalecane są w takich wnętrzach niezwykle wygodne meble mobilne, dzięki czemu zwykły fotel może przemienić się w razie konieczności w kanapę a mała komódka – w stolik kawowy. Ciekawym rozwiązaniem jest też korzystanie z dwustronnych regałów, które mogą służyć zarówno jako miejsce przechowywania podręcznych drobiazgów i książek,
a jednocześnie – jako ścianki działowe. W aranżacji małego wnętrza takie meble są niezwykle przydatnym elementem i pozwalają na wydzielenie dodatkowego „pomieszczenia” – np. kącika do pracy.Pomysłowa aranżacja może zdziałać cuda, warto jednak nad wygodą i funkcjonalnością wnętrza zastanowić się już przy zakupie mieszkania. Przeglądając oferty nieruchomości koniecznie trzeba sprawdzić, czy dane wnętrze spełnia nasze oczekiwania. Powierzchnia, plan mieszkania oraz wielkość poszczególnych  jego części – te informacje koniecznie powinniśmy sprawdzić. Wybór jest szeroki, co znacznie zwiększa nasze możliwości. -Kawalerki i mieszkania liczące po kilka pokoi, nowoczesne bloki oraz stare kamienice – oto czynniki, które mają podstawowy wpływ na możliwości urządzenia wnętrza oraz dopasowania go do naszych potrzeb.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: www.morizon.pl

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także