Minimalistyczne inspiracje – jak zaaranżować kącik pracy w domu?

0
Minimalistyczne inspiracje – jak zaaranżować kącik pracy w domu?

Kącik do pracy w mieszkaniu to funkcjonalne rozwiązanie dla pracowników zdalnych, studentów oraz wszystkich osób, które chcą posiadać prywatną przestrzeń pracy twórczej. Wystarczy odrobina kreatywności, aby nawet w niewielkim wnętrzu wygospodarować miejsce, w którym będziemy oddawać się codziennym obowiązkom zawodowym.

O tym pamiętaj – kącik do pracy

  • Miejsce pracy

Domowy kącik pracy to miejsce, w którym izolujemy się od zgiełku codziennego życia i skupiamy na wykonywanym zadaniu. Najlepszą lokalizacją jest róg mieszkania – w okolicy okna i z dala od ciągów komunikacyjnych. Nie musimy dysponować dużą przestrzenią, aby stworzyć intymny i komfortowy kącik. O wiele ważniejsze jest zachowanie ciszy i dostęp do światła naturalnego. Aby zaoszczędzić cenne miejsce, zrezygnujmy z dużego, zabudowanego biurka na rzecz blatu dosuniętego do samej ściany.

  • Usytuowanie biurka

Planując miejsce do pracy w domu, warto rozważyć lokalizację bezpośrednio w świetle okna. Naturalne światło sprzyja pracy i pobudza do działania (nie mówiąc o oszczędności energii elektrycznej). Jeżeli nie możemy usytuować biurka tuż przy oknie, pamiętajmy o zasadzie niezasłaniania ręką światła – u osób praworęcznych blat powinien być zwrócony do okna lewym bokiem.

  • Brak miejsca – triki aranżacyjne

Jeżeli wydzielenie regularnej przestrzeni do pracy wydaje się niemożliwe, warto postawić na mobilne rozwiązania. W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli mobilnych sekretarzyków i otwieranych blatów, które możemy składać, oszczędzając cenną przestrzeń. Nawet na niewielkim metrażu możemy pozwolić sobie na takie udogodnienie.

  • Drzwi – ukryty kącik do pracy

W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi łamane. Jeżeli dysponujemy naturalną wnęką, warto pomyśleć o montażu drzwi chowanych w ścianie. Równie dobrym rozwiązaniem jest system naścienny pozwalający oszczędzić cenne miejsce. Drzwi składane to dobry wybór do wszystkich niewielkich wnętrz zaaranżowanych w niezwykle drobiazgowy i przemyślany sposób.
Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą wybrać tradycyjne eleganckie drzwi, np. z kolekcji Porta ROYAL Premium, o geometrycznych wzorach, które nadadzą lekkości każdemu wnętrzu.

  • Organizacja pracy

Organizując miejsce pracy, nie zapominajmy o pełnym wykorzystaniu płaszczyzny ściany nad biurkiem i montażu otwartych półek. Nadstawki na biurko, przeznaczone do montażu bez wiercenia, ułatwią zaaranżowanie miejsca pracy w logiczny i uporządkowany sposób. Aby nadać całości nowoczesny wymiar, warto postawić na nieoczywiste akcenty, np. wiszące organizery na przybory czy też stylowe sznurki, na których przyczepimy notatki.
Jeżeli przy okazji aranżowania kącika pracy zechcemy odświeżyć ściany, dobrym wyborem będzie farba magnetyczna. Po pomalowaniu ściany taką farbą będziemy mogli przyczepiać do niej notatki na magnes – to bardzo efektowne i stylowe rozwiązanie aranżacyjne.

Dla każdego coś innego – kącik pracy

Aranżując kącik pracy, nie zapominajmy, że każdy z nas ma inne priorytety i potrzeby. Osoby pracujące przy komputerze nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni jak projektanci czy designerzy. Do prac graficznych najlepiej sprawdzą się obszerne blaty – najlepiej usytuowane pod lekkim kątem – pozbawione dodatkowych akcentów dekoracyjnych. Minimalizm w miejscu pracy jest jak najbardziej pożądany – wszelkie dodatki jedynie rozpraszają uwagę i nie sprzyjają efektywnej pracy.

Na sam koniec wspomnijmy o najważniejszej rzeczy – wygodnym krześle. Spędzając długie godziny przy blacie, nie możemy pozwolić sobie na dyskomfort, dlatego fotel z wygodnym oparciem, sprzyjającym utrzymaniu prawidłowej postawy, jest absolutną koniecznością i podstawowym wymogiem zdrowotnym.

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na https://www.porta.com.pl/otworzsiena

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także