Modne kwiaty

W jesiennej modzie dominują różne nietypowe zestawienia. Zmysłowość i erotyka nie leżą już w sferze tabu, a w zbliżającym się sezonie odgrywają bardzo ważną rolę. Designerzy, styliści i kreatorzy starają się za wszelką cenę pobudzić zmysły odbiorców, wodząc klienta na pokuszenie oraz budząc w nim pożądanie.

W oparciu o te założenia powstała jesienna tendencja florystyczna, określona mianem Niegrzeczna z natury (z ang. Naughty by nature). Już sama nazwa jest bardzo intrygująca i wymowna, podobnie jak proponowane na ten sezon kwiatowe kompozycje. Słowa, które trafnie oddają jej klimat to: zmysłowy, uwodzicielski, smaczny, aromatyczny, ekscytujący, pobudzający zmysły, sugestywny, silny i luksusowy. Kompozycje proponowane na ten sezon intrygują bowiem swoim nietypowym urokiem, są sugestywne i pełne ponętnych i aromatycznych dodatków. Jest w nich wyraźnie podkreślona różnica między tym co ostre i delikatne, szorstkie i gładkie oraz tym, co oczywiste,
a nieprzewidywalne. Dodatkowo dla podkreślenia wyjątkowej ekspresji łączone są ze sobą różne struktury i materiały. Pojawiają się często ostre i kolczaste elementy, które nadają kompozycji drapieżny, często uwodzicielski styl. Występuje wiele różnych wzorów i motywów, lecz żaden z nich nie dominuje. Kwiaty łączy się z szorstkimi materiałami, skórą i połyskliwym lateksem oraz miękkim aksamitem, czy mieniącymi się elementami. Chcąc intrygować floryści pokazują zupełnie nowe oblicze kwiatów i roślin. W aranżacjach pojawiają się między innymi nawoskowane liście agawy,
czy na przykład olśniewające swoim wyglądem, zanurzone w płynnej czekoladzie róże.

kompozycje kwiatowedekoracje z kwiatów

W palecie kolorów dominuje róż, czerwień i rozmaite odcienie fioletu, połączone z czernią, czekoladowym brązem. Pośród tych podstawowych kolorów przebłyskują żółć, zieleń i złoto, które nadają intrygujący charakter kompozycji. Jesienią oprócz kolorów liczą się zdecydowanie kontrasty.

Jesienne kompozycje i bukiety można tworzyć w trzech stylach: nowoczesnym, klasycznym i nastrojowym. Kompozycje nowoczesne są bardzo zmysłowe, silne i ekscytujące. Występują w nich kontrasty, dominuje przede wszystkim biel, czerń i czerwień.
Klasyczne kompozycje są bardzo bogate, jakby wyjęte z luksusu perskich wnętrz. Są ekscytujące, nacechowane zmysłowością i erotyzmem. Kwiaty łączy się z delikatnymi tkaninami, rozbudzającymi wyobraźnię. Trudno oprzeć się urokowi i elegancji tych florystycznych dzieł sztuki.

Nastrojowe kompozycje wydają się pobudzać nie tylko zmysł wzroku, ale i smaku. Kuszą swoim urokiem. W tym przypadku kwiatom nadano zupełnie nowe oblicze, tworząc z nich „smaczne” formy.

Najmodniejsze kwiaty na jesień to:

Anturium (Anthurium): pełne splendoru
Anturium cechują niezwykłe wyraźnie zarysowane linie. Elementem najbardziej przyciągającym wzrok jest kwiatowa kolba, która w zależności od odmiany może mieć różne kształty. Ten zmysłowy kwiat będzie zwracał na siebie uwagę w każdej kompozycji. Mówi się o nim, że ma w sobie odrobinę perwersji, budząc różne skojarzenia.

Storczyk Dendrobium (Dendrobium): uwodzi jak kobieta
Storczyk dendrobium jest często stosowany do dekorowania stołu. Wygląda wspaniale stojąc samotnie lub w połączeniu z  jednym tylko liściem. Charakterystyczne płatki dendrobium mają wyraźnie kobiece kształty. W obfitym bukiecie storczyk ten czyje się jak we własnym domu. Popularna odmiana ‘Madame de Pompadour’ jest wyjątkowo odpowiednia dla podniesienia atmosfery zacisznego buduaru.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także