Modne tkaniny obiciowe

Modne tkaniny obiciowe

Coraz częsciej szukamy do swoich wnętrz trwałych, bezpiecznych i ekologicznych tkanin. Bardzo istotna jako źródło inspiracji jest moda odzieżowa, a nowoczesne technologie pozwalają tworzyć tkaniny zaskakujace nas swoim wyglądem oraz cechami użytkowymi.

Modne tkaniny obiciowe - zdjęcie 1Siedem kolekcji tkanin firmy Italvelluti to propozycje wyróżniające się nie tylko jakością i funkcjonalnością, ale także innowacyjnością oraz walorami estetycznymi.

Kolekcje tkanin Italvelluti są odbiciem aktualnych tendencji  w wyposażeniu wnętrz. W nowej kolekcji dominują tkaniny jednolite lub melanżowe, wyróżniające się ciekawymi fakturami. Takie propozycje to odpowiedź na aktualne potrzeby konsumentów – zdecydowanie oczekują oni tkanin o ponadczasowym charakterze, które łączą jakość, wytrzymałość i funkcjonalność z racjonalną ceną. Tkaniny są zabezpieczone innowacyjnym systemem Zero Spot zapobiegającym wnikaniu plam w strukturę tkaniny oraz ułatwiającym czyszczenie – większość plam można usunąć za pomocą wilgotnej gąbki lub ściereczki. Ten system to innowacja stworzona przez technologów Italvelluti w odpowiedzi na poszukiwanie coraz bardziej trwałych i łatwych w pielęgnacji tkanin obiciowych. Dla tych konsumentów, którzy stawiają na ekologię i bezpieczeństwo idealnym produktem będzie tkanina D.O.C. – pierwsza na rynku zgodna z dyrektywą unijną REACH nakazującą pełen monitoring procesu produkcji i gwarantującą eliminację z niego wszelkich szkodliwych substancji chemicznych.

Kolekcje Satin, Flexy Damina i Shantal to propozycje dla poszukujących modnych, oryginalnych tkanin. Dwie pierwsze wyróżniają się modnymi, trójwymiarowymi fakturami tkanin, osiągniętymi metodą tłoczenia – w obu przypadkach zastosowano elastyczną, piankową membranę Flexygum, która nie tylko pozwala tworzyć tłoczone wzory, ale także zwiększa trwałość i daje dodatkową warstwę amortyzującą na meblu. W skład kolekcji Satin wchodzi także tkanina Discovery Raso – pierwsza tkanina satynowa o właściwościach pozwalających na zastosowanie jej w pełni jako tkaniny tapicerskiej. Shantal to z kolei welur o długim, gniecionym włosie, który jest niezwykle przyjemny w dotyku. Tę kolekcję wyróżnia szeroka paleta kolorystyczna licząca 36 kolorów oraz wytrzymałość i łatwość pielegnacji. Kolekcja Shantal i Satin to przykłady tego jak delikatne tkaniny, stosowane wcześniej wyłącznie w branży odzieżowej, dzięki podniesieniu parametrów jakościowych stają się materiałem dla dekoratorów i tapicerów.

Kolorystyka kolekcji Italvelluti jest bardzo różnorodna. Obok klasycznych brązów, szarości, beżów, czerni, grafitu, bieli i kości słoniowej czy ecru znajdziemy intensywne, zwracające uwagę kolory w czystych i fluorescencyjnych wersjach: czerwień, żółć, zieleń, błękit, oranż. Nie mogło zabraknąć także modnych fioletów, różów i lila oraz ekspresyjnych, abstrakcyjnych wzorów.

Kolekcja Flexy Damina
Kolekcja Flexy Damina jest efektem pracy, jaką Italvelluti wkłada w rozwój swoich sztandarowych produktów – mikrofibr. Po sukcesach rynkowych tkanin takich jak Tiffany, Mirage, czy Bitwin przyszedł czas na Momentum oraz Flexy Damina.

Momentum to nowa mikrofibra, której cechą charakterystyczną jest 3-milimetrowa membrana piankowa Flexygum podklejona od spodu tkaniny. Niespotykana miękkość, elastyczność, komfort i elegancja to cechy charakterystyczne tego produktu. Meble tapicerowane tkaniną Momentum są wyjątkowo wygodne, gdyż oprócz materiałów użytych w ich wnętrzu, również sama tkanina ma właściwości amortyzujące. Amortyzacja sił zewnętrznych, powstających podczas użytkowania, podnosi też trwałość  tkaniny. 

Modne tkaniny obiciowe - zdjęcie 2 Modne tkaniny obiciowe - zdjęcie 3

Grubość, a równocześnie elastyczność pozwala na staranne wykończenie bryły mebla. Nierówności czy krawędzie na których powstają często nieestetyczne marszczenia, stają się gładkie i eleganckie. Wszelkiego rodzaju specjalne szwy techniczne są uwydatnione i jeszcze bardziej ekspresyjne.

Mikrofibra Momentum jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Wystarczy odrobina wody z detergentem, aby usunąć z niej większość pospolitych plam. W przypadku plam nieco bardziej uciążliwych, jak np. długopis wystarczy odrobina alkoholu lub rozpuszczalnika nieoleistego, aby rozwiązać problem. Kiedy mamy możliwość ściągnięcia tkaniny z mebla najłatwiej wyprać ją w pralce, w temperaturze nie przekraczającej 40°C, lub wyczyścić w pralni chemicznej. Dodatkowo tkanina została zabezpieczona specjalnym systemem “water-repellent”, który zapobiega wchłanianiu rozlanych cieczy.

Membrana Flexygum pozwala na zastosowanie opracowanej przez Italvelluti technologii, polegającej na tłoczeniu tkaniny na specjalnych maszynach i uzyskiwanie trójwymiarowych wzorów pod wpływem ciśnienia oraz wysokiej temperatury. W ten sposób powstała efektowna tkanina Flexy Damina uzupełniająca kolekcję.

Tłoczenie może powodować zmiany w odcieniu oraz strukturze zewnętrznej tkaniny. Dlatego, mimo iż obie tkaniny stanowią spójną kolekcję, należy liczyć się z tym, iż pomiędzy gładkim Momentum, a wzorem Flexy Damina może występować większa lub mniejsza różnica odcienia koloru. Ten fakt trzeba uwzględnić decydując się na kombinację tych dwóch tkanin na jednym meblu. 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także