Modne wnętrze – drewno z odzysku

Od kilkunastu lat trwa moda na wnętrzarski „recycling”. Już nie tylko antyki są poddawane renowacji, ale i meble sprzed kilkudziesięciu lat zyskują nowe życie. Jednocześnie bardzo popularne jest wykorzystywanie materiałów niezupełnie wnętrzarskich, takich jak np. drewniane palety.

Ta moda na odzyskiwanie produktów i materiałów, dosięgła też drewna. Jeśli lubicie drewno i chcecie być na topie, zapomnijcie o wygładzonych, eleganckich powierzchniach. Trzeba sięgnąć po drewno z odzysku, o postprzemysłowym charakterze. Surowe, prawie nieobrobione lub noszące ślady zużycia, o widocznych słojach i sękach. Może pochodzić właśnie z palet do transportu, starych skrzynek, mebli itp.

 Zobacz równieżNowe życie starych rzeczy: meble z wystawek

W dodatku bardzo modne jest zestawienie różnych gatunków drewna, odcieni i faktur. Takie drewno jest stosowane jako element wystroju wnętrz – okładziny ścian, sufitów i oczywiście na podłogach.

Drewno z odzysku można także zastosować w meblarstwie. Kredensy, szafki, komody i stoły ze starego drewna to prawdziwy hit. Jeśli ktoś ma smykałkę do majsterkowania może się pokusić o samodzielne wykonanie poszczególnych elementów wystroju. Jest to o tyle bezpieczne, że wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia (nawet niezamierzone) staną się zaletą.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: lightcolordesign.blogspot.com, designnersraum.com, designsponge.com, thelovedhomeblog.com, daniellaondesign.com

Polecamy Ci również

Zobacz także