Modny taras, czyli słów kilka o trendach 2016 – inspiracje

0
Modern Line - płyta Solid
Produkty z betonu Modern Line umożliwią tworzenie spójnych aranżacji przestrzeni salonu i tarasu. Designerskie meble, okładziny i płyty występują w kilku kolorach i powierzchniach, pozwalając na unifikację przestrzeni ogrodowo-tarasowej z salone

Zacieranie granicy pomiędzy przestrzeniami tarasu i salonu to bardzo wyrazisty tegoroczny trend wnętrzarski. Jeżeli więc jesteś przed aranżacją tych części domu lub chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu, sprawdź, jak przekształcić tarasowo-salonową przestrzeń, by była zgodna z najnowszymi trendami.

Trendy na tarasie

Przenikanie się salonu i tarasu/ogrodu to zdecydowanie jeden z najciekawszych tegorocznych trendów wnętrzarskich. Zacieranie granicy pomiędzy obu przestrzeniami może odbywać się w różny sposób. Z jednej strony taras wnika do domu głównie przez duże czy rozsuwane okna, roślinność, zastosowanie we wnętrzach i na zewnątrz tych samych materiałów, z drugiej przeobraża się w salon, jadalnię czy inne pomieszczenie, dzięki pieczołowicie dobranemu wyposażeniu.

Taras i ogród w salonie – jak łączyć?

Pierwszy przypadek – efekt otwarcia salonu na taras – osiąga się najczęściej, dzięki dużym przesuwanym drzwiom, przeszklonym ścianom czy wielkoformatowym oknom. Usunięcie widocznej granicy zaowocuje doskonałym efektem aranżacyjnym pod jednym warunkiem: i taras, i otwarty na niego salon powinny do siebie pasować i być spójne stylistycznie (chyba że z założenia stawiamy na odważne i modne łączenie stylów, kolorów, struktur). Zasada ta odnosi się do wszystkich elementów: podłóg, mebli, ścian i dodatków. Jeżeli możemy, na tarasie i w salonie oscylujmy wokół tej samej kolorystyki, takich samych lub podobnych materiałów, struktur czy rozwiązań aranżacyjnych – wszystko to pozwoli na przenikanie się dwóch przestrzeni w sposób płynny. Reguła dotyczy nie tylko jednorodności stylistycznej (np. do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym powinniśmy dopasować nowoczesne wyposażenie tarasu), ale również jakości zastosowanych materiałów (tani plastik na otwartym tarasie nie będzie się dobrze prezentował na tle mebli we wnętrzach).

 

Modern Line - donica Big

Duża, nowoczesna donica ogrodowa z betonu.

Modern Line
Modern Line - donice Regular, płyta Solid

Aranżacja tarasu przed domem.

Modern Line
Modern Line - kolekcja Focus

Nowoczesne meble z betonu na taras.

Modern Line
Modern Line - kolekcja Focus

Stolik i krzesła na taras.

Modern Line
Modern Line - kolekcja Gravity

Duży stół z krzesłami z drewna i betonu.

Modern Line
Modern Line - płyta Cube, box Regular

Pomysł na nowoczesny taras.

Modern Line
Modern Line - płyta Longer

Stylowy taras z płyt betonowych Longer

Modern Line
Modern Line - płyta Longer, donica Regular z podstawką

Betonowe donice z podstawką na kwiaty.

Modern Line
Modern Line - płyta Longer, Szezlong Harmony

Aranżacja miejsca do wypoczynku przed domem.

Modern Line
Modern Line - płyta Longer

Stylowy taras z płyt betonowych.

Modern Line
Modern Line - płyta Multi

Nowoczesny dom i taras z płytą Multi.

Modern Line
Modern Line - płyta Multi

Minimalistyczna aranżacja tarasu.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim, kolekcja Gravity

Stylowe połączenie drewna z betonem.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim Rust

Nowoczesny taras z betonową płytą Slim rust w kolorze stali kortenowskiej.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim Rust

Płyta betonowa na ścianie w mieszkaniu.

Modern Line
Modern Line - płyta Style

Minimalizm na tarasie.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim

Nowoczesne wnętrze otwarte na taras i ogród. Na podłodze płyta Slim Modern Line.

Modern Line

Iluzja przenikania – rola podłogi

Harmonijne przedłużenie salonu na taras najłatwiej osiągnąć poprzez zastosowanie takiej samej lub podobnej podłogi. Najlepiej zrobić to poprzez wykorzystanie materiałów, które sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Jeżeli nie możemy lub nie chcemy zastosować tych samych materiałów, powinniśmy oscylować wokół podobnych, zarówno kolorystycznie, jak i strukturalnie (drewno - drewnopodobna ceramika lub płytki), a w przypadku kontrastowych starać się stosować takie, które pasują do siebie stylistycznie (połączenie drewno i beton). Licząc na wyjątkowe efekty, powinniśmy postawić na coś odważnego i wyróżniającego się. W tym celu warto pochylić się nad materiałem chętnie stosowanym przez dekoratorów wnętrz i projektantów - betonem architektonicznym.

Wbrew ogółowi - materiał na posadzki i ściany

Beton pozwala na wiele – jest szalenie efektowny i uniwersalny. W różnych postaciach można go stosować na zewnątrz i wewnątrz, na całej lub części podłogi (świetnie wygląda w połączeniu z drewnem) oraz jako okładzina ścienna (na jej całości, części albo jako element dekoracyjny). Pasuje do wielu stylów – idealnie odnajdzie się w aranżacjach nowoczesnych, loftowych, ale umiejętnie wkomponowany także i w tych bardziej tradycyjnych. Beton to materiał, który zapewni doskonały efekt przenikania dwóch przestrzeni, zarówno w sferze tła aranżacyjnego, jakim są okładziny ścienne i podłogowe, jak i wyposażenia.

Zespolenie przez wyposażenie   

Jednorodność dwóch przestrzeni osiągniemy także poprzez zastosowanie podobnych kolorystycznie i materiałowo mebli lub dodatków. Najlepsze efekty unifikujące i w tym przypadku uzyskamy, stosując materiały odpowiednie do wnętrz i na zewnątrz. Sprawdzi się tutaj drewno – wykonane z niego meble można zestawiać z wieloma strukturami, fakturami i stylami, ale poszukiwaczom gorących trendów proponujemy ponownie sięgnięcie po wyjątkowe materiały, a co za tym idzie, beton architektoniczny. Dzięki swoim właściwościom, może być on stosowany jako budulec mebli salonowych, ogrodowych, tarasowych, ławek, szezlongów i  elementów najpopularniejszych – donic.

Betonowe donice – wprowadź ogród do salonu

Betonowe donice idealnie sprawdzą się jako dodatek, który wprowadzi do domu ogród
w sposób bardziej dosłowny. Zasadzone w nich rośliny staną się integralną częścią pomieszczeń, łącząc to, co na zewnątrz z tym, co wewnątrz, nie tylko poprzez zieleń, ale i konsekwentnie stosowany materiał. I nie ma tu co się obawiać ciężaru – dzisiejsza technologia pozwala na minimalizowanie wagi betonowych produktów poprzez stosowanie naprawdę cienkich ścian. Na zewnątrz pomieszczeń ciężar zaś stanowi swoistą zaletę – dzięki niemu meble czy inne elementy będą bardzo stabilne nawet w naprawdę wietrzny dzień.  

Taras jak pokój

Aranżacja tarasu i balkonu tak, by wyglądały jak pomieszczenie domu, to kolejny popularny kierunek w urządzaniu wnętrz. Trend szczególnie istotny z punktu widzenia niewielkich przestrzeni. Coraz częściej tarasy i balkony (szczególnie te w miejskich blokach) będą odgrywały rolę kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu. W tym celu będą pieczołowicie meblowane i, w zależności od wielkości, wyposażane w różne elementy: krzesła, stołki i stoły, fotele, ławeczki, donice, oświetlenie, grille, zewnętrzne kuchnie, kominki, jacuzzi, donice, żagle, ozdobne detale… Wybiera się to, co najbardziej odpowiada stylowi tarasu i naszej wizji wypoczynku. A wszystko zgodnie z najnowszymi trendami – modne materiały (beton, kamień, cegła, corten), kolory (pastele i złoto), niesztampowe wzory i struktury - nadadzą tym przestrzeniom wyjątkowy charakter wnętrza.

Efektownie i bez przesady

Każdy taras i balkon może wiele zyskać, dzięki dobrze wyselekcjonowanemu wyposażeniu, jednak nawet najpiękniejszy wiele straci, gdy zrobimy to źle: dobierzemy dodatki
w nieodpowiedni sposób lub przesadzimy z ich ilością, wprowadzając tym samym wrażenie chaosu czy zagracenia. Dlatego, jeśli nie mamy odwagi postawić na modne i odważne łączenie stylów, kolorów czy struktur, najlepiej wybrać jednorodność (jeden styl, odcień kolorystyczny lub materiał) i budować wokół niej konsekwentnie aranżację.

 

Więcej o betonie architektonicznym na: www.modernline.info.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także