Morskie akwarium

Morskie akwarium to doskonały pomysł na codzienne podziwianie skrawka „wielkiego błękitu” we własnym mieszkaniu.

Wprawdzie morskie akwarium to znacznie większe wyzwanie niż tradycyjne słodkowodne, jednak możliwość codziennego podziwiania egzotycznych, morskich widoków, rekompensuje trudy.

Koszt założenia morskiego akwarium jest spory, np. za akwarium firmy Argus, trzeba zapłacić około 147 000 zł! To jednak wersja luksusowa - akwarium ma pojemność 2500 litrów i wymiary 300x90x90 cm, co w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania daje cenę bardzo luksusowego apartamentu. I taki apartament rzeczywiście przypomina. To akwarium jest wyposażone w sprzęt techniczny wysokiej klasy, wszystkie akcesoria, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rafy, elementy aranżacji, takie jak żywa skała oraz kilkadziesiąt egzemplarzy egzotycznych ryb. Akwarium jest posadowione na odpowiednio dobranej i wytrzymałej komodzie.
Jednak nie musimy od razu stawać przed dylematem - mieszkanie czy morskie akwarium. W ofercie są także akwaria za kilka-, kilkanaście tysięcy złotych.

W takim akwarium można hodować nie tylko ryby. Morskie akwarium możemy wypełnić różnymi odmianami koralowców o fantastycznych kształtach i kolorach, rozgwiazdami, gąbkami, czy ukwiałami. Wiele z tych stworzeń wygląda jakby pochodziła z fantastycznego filmu, a niejedna „fabuła" z ich udziałem jest równie ciekawa.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: argusakwarystyka.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także