Morskie dekoracje

Morza szum, ptaków śpiew a do lata jeszcze daleko. Jeżeli w głowie siedzą Wam słowa piosenki Czerwonych Gitar i myślami już spacerujecie wzdłuż morskich plaż, to na początek proponujemy wnieść nieco morskiej tematyki do Waszych wnętrz.


Morskie dekoracje sprawią, że będziecie czuli klimat wakacji przez cały rok. Aby stworzyć eleganckie i przytulne wnętrza w morskim stylu pamiętajcie o kilku ważnych rzeczach. Charakterystyczne dla tej tematyki są stonowane, naturalne kolory, dlatego pożądane będą białe, niebieskie
i ciemnoniebieskie, beżowe oraz szare odcienie. Unikajcie jaskrawych i krzykliwych kolorów.

Tapeta lub zasłony w biało-niebieskie pasy będzie świetnym uzupełnieniem dekoracji wnętrza, pamiętajcie jednak, że co za dużo to nie zdrowo. Wybierzcie jeden mocny akcent i do niego dobierajcie resztę wystroju. Czerwone i żółte dodatki świetnie komponują się z tą tematyką.

 

Muszle to dobry sposób na urządzenie wnętrz w marynistycznym klimacie, gdzie indziej usłyszycie szum morza jeżeli nie w muszli. Wybierzcie kilka najfajniejszych i postawcie na półkach, w wazonach lub dekoracyjnej misce. Pamiętajcie aby zachować ich naturalny wygląd, muszla pomalowana
na zielono straci swój urok.

Ostatnim i mocnym elementem morskiej dekoracji są drewniane łodzie, kotwice czy obrazy przedstawiające sceny z życia żeglarzy. Aby nie przesadzić z ilością statków i stworzyć kiczowatego wnętrza, wybierzcie jeden z nich. Drewniane meble uzupełnią aranżację a wiklinowe kosze świetnie oddadzą ich klimat.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także