MUREXPO 2010

W dniach 7-9 maja na warszawskim Torwarze, odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowlanych MUREXPO – największej wystawienniczej imprezy budowlanej Mazowsza.

MUREXPO 2010 - zdjęcie 1

Na targach można będzie zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie również nowości, nowinek oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami MUREXPO są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym. Na MUREXPO zainteresowani mogą spodziewać się dużego działu Ogród, w którym zaprezentowane zostaną m.in.: pełna gama maszyn, od kosiarek konwencjonalnych i samobieżnych, po wykaszarki i pilarki (w stoisku Husqvarna Poland), kompleksowe wyposażenie ogrodów począwszy od altan, pergoli a skończywszy na ogrodzeniach (w stoisku Architektura Ogrodowa Wood Design). Znaleźć będzie tu można także nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu (OLTRE Outdoor Indoor Design) czy ogrody zimowe i oranżerie (w stoisku Ellegance sp. z o.o.). Włoska firma Unifiere Srl wystawi tradycyjne włoskie marmury, oryginalne bazalty, ardesie, wapienie i łupki, beola, porfir, kamień z Luserny – stanowiące część ekspozycji Centrum  Le pietre d'Italia otwartego w 2009 roku w Weronie. Kamienie z północnych i środkowych Włoch prezentowane będą w postaci płyt o różnej wielkości przygotowanych w różnorodnych technikach obróbki powierzchni.

Ekspozycje targowe, zlokalizowane w hali i na terenie zewnętrznym, podzielone będą na sektory, ułatwiające zainteresowanym poszukiwanie określonych produktów i usług.
Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji.

Dzień Branżowy
Tematami wiodącymi pierwszego dnia tegorocznej edycji MUREXPO (7 maja) będą Zrównoważone budownictwo oraz Certyfikacja produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi.
Organizatorami spotkań będą m.in.: Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa.
Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA zapraszają na seminarium „Budownictwo w Narodowym Programie Redukcji Emisji: rola małych i średnich inwestorów" (7 maja, godz. 11.00, Torwar). Udział w seminarium jest bezpłatny, warunkiem jest przesłanie zgłoszenia do 13 kwietnia pod adres: murexpo@muratorexpo.pl. Seminarium składać będzie się z 6 sesji tematycznych, w których omówione zostaną: polityka klimatyczno-energetyczna, nowe technologie, materiały, architektura i mechanizmy finansowania oraz programy wspierające.
Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa zorganizuje dla Wystawców Targów oraz zaproszonych gości seminarium poświęcone certyfikacji produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi. Dla firmy - Wystawcy MUREXPO 2010 stosującej najbardziej efektywne ekologicznie rozwiązania w budownictwie, prezes Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej ustanowi i ufunduje Puchar. Dzięki staraniom Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w MUREXPO 2010 uczestniczyć będą reprezentanci Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej z Mińska i białoruscy przedsiębiorcy.
Do współpracy przy tworzeniu programu merytorycznego Dnia Branżowego MUREXPO 2010 zaproszono także naukowców Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicieli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Wydarzenia towarzyszące
Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów.
MUREXPO 2010 towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny poświęcony kolejnym etapom budowy domu pod klucz. Uwadze gości targów polecany jest szczególnie cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w różnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych. W czasie wykładów i prelekcji goście poznają m.in.: energooszczędne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym na przykładzie domu zaprojektowanego w pracowni Archeton, rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne w budownictwie pasywnym oraz energooszczędne rozwiązania w zakresie stolarki okiennej czy energooszczędne i ekologiczne budownictwo fińskie (domy Finndomo). Zainteresowani będą także mogli wziąć udział w wykładach i prelekcjach poświęconych m.in.: skutecznym sposobom wentylowania domów i pomieszczeń, urządzaniu ogrodów i dekoracji zielenią balkonów, tarasów i wnętrz, właściwemu doborowi materiałów i konstrukcji przy wykonywaniu ścian, sufitów oraz zabudowy poddasza.

Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów działać będzie Targowe Centrum Bezpłatnych Porad, których udzielać będą wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnią praktyką: architekci, inżynierowie budownictwa, specjaliści ds. wentylacji, architekci krajobrazu, specjaliści w zakresie docieplenia domów i termomodernizacji, instalatorzy, konsultanci ds. budownictwa energooszczędnego.

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pokażą „na żywo” kompletne wykonanie połaci dachowej z uwzględnieniem detali. Mistrzowie w zawodach dekarz i blacharz omówią zasady montażu, sporządzą wstępny kosztorys. Dekarze z oddziału mazowieckiego będą udzielać porad dotyczących doboru odpowiedniego pokrycia do danego typu dachu pod względem technicznym, estetycznym jak również ekonomicznym oraz zastosowania nowatorskich rozwiązań i nietypowych materiałów. Dekarzom będą towarzyszyć przedstawiciele i doradcy techniczni z firm produkujących pokrycia dachowe, rynny, folie dachowe czy okna dachowe.

Targi można zwiedzać 7-9 maja w godzinach 10.00-18.00, 9 maja w godzinach 10.00-17.00
Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Udział w seminariach za okazaniem biletu / karnetu wstępu na targi.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Murator EXPO

Polecamy Ci również

Zobacz także