Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

0
Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Hulajnogi elektryczne to prawdziwy hit ostatnich lat! Małe, poręczne, szybkie i zwinne – w miejskiej dżungli sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż samochód. Są też, w przeciwieństwie do komunikacji miejskiej, wyjątkowo niezawodne. Co ważne – dają więcej frajdy niż jakikolwiek inny środek transportu. Zastanawiacie się, jaką hulajnogę kupić? Sprawdźcie nasze porady!

 Podstawowe parametry hulajnóg elektrycznych
 

Hulajnogi elektryczne to proste urządzenia, jednak ich zakup wymaga nieco przygotowań. Jeśli paraliżują was długie opisy produktów i nie wiecie, co wybrać – zacznijcie od przeglądu najważniejszych elementów!

 
Dynamiczny sposób przemieszczania!
 

Hulajnogi elektryczne oferują prędkości rzędu 20–25 km/h, co jest wystarczającą wartością do sprawnego przemieszczania się w miejskim zgiełku. Wykorzystując taką prędkość na drogach rowerowych i pasach dla rowerów, będziecie poruszać się z prędkością odpowiadającą prędkości przeciętnego rowerzysty, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo i płynność ruchu.

 Jak daleko zajadę?
 

Zasięg to jeden z decydujących parametrów. Wybierając hulajnogę, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy podany przez producenta zasięg urządzenia pozwoli na swobodny dojazd do pracy, na uczelnię lub do szkoły. 

Trzeba też wziąć pod uwagę czynniki, które mogą obniżać średnią wydajność akumulatora, a co za tym idzie – również maksymalny zasięg na jednym ładowaniu. 

Ogniwa elektryczne nie lubią bowiem niskich temperatur. W okresie jesieni i wczesnej wiosny Wasze hulajnogi mogą nie oferować takiego samego wyniku jak latem czy o innej ciepłej porze roku.

Znaczenie dla zasięgu ma też obciążenie hulajnóg – począwszy od wagi użytkownika, aż po charakterystykę przebywanych tras (jazda pod górę lub po nierównej nawierzchni wyładowuje akumulator znacznie szybciej).

Maksymalne obciążenie hulajnogi
 

Pod tym względem dostępne na rynku hulajnogi potrafią znacznie się różnić. Maksymalne dopuszczone przez producenta obciążenie użytkownika to limit, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Zależeć może od tego bezpieczeństwo, a także bezproblemowe użytkowanie i wydajność hulajnogi.

Rozmiar kół hulajnogi
 

Rozmiar kół hulajnogi ma znaczenie z kilku powodów. Co do zasady większe koła zapewniają większą stabilność całej konstrukcji. Dotyczy to wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wagi i wzrostu. Większe koła znacznie lepiej radzą sobie z nierównościami terenu. Koło o większej średnicy nie utknie w studzience ani nie zablokuje się po trafieniu na kamień. Jeśli więc teren, w którym jeździcie, jest zróżnicowany, warto postawić na hulajnogę o możliwie dużych kołach. 

Większość modeli wyposażona jest w pneumatyczne koła o średnicy od 8 do 10 cali. Zdarzają się również modele z kołami o dwóch różnych średnicach (przód/tył).

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także