Naklejki na Święta

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zanim kupimy prezenty dla najbliższych pomyślmy, jak możemy w łatwy sposób odświeżyć nasze wnętrza i wprowadzić do nich świąteczny klimat.

naklejki na świętaCiekawy efekt można uzyskać niewielkim kosztem i wysiłkiem. Jak to zrobić? Zamiast wielogodzinnego tapetowania, malowania czy nanoszenia strukturalnego tynku wystarczy ciekawa fototapeta lub – dla zwolenników mniejszych formatów – ścienna naklejka. Łatwy montaż i fototapety czy naklejki pozwala nam ozdobić ścianę salonu motywem nawet typowo świątecznym. W styczniu natomiast, w kilka chwil zastąpimy poprzednią dekorację inną, bardziej uniwersalną grafiką.
W zgodzie z tradycją?
Przyjęło się, że typowo świąteczne kolory to: zieleń, czerwień, biel, a także złoto. Mimo, że co roku producenci ozdób choinkowych prześcigają się w kreowaniu kolorowych trendów (jak np. modne niedawno fiolety i róże), ich pozycja wciąż wydaje się niezagrożona. Dlatego właśnie bardzo często to one królują w bożonarodzeniowych dekoracjach. Pamiętajmy jednak, że o ile choinka czy stroik to osobne elementy, o tyle duży motyw ścienny powinien już współgrać z klimatem i kolorystyką całego wnętrza, czyli pozostałych ścian, mebli i dodatków. Dla przykładu – zdjęcie lasu otulonego śnieżną pierzyną, utrzymane w chłodnych, biało-błękitnych barwach, nie będzie wyglądało dobrze we wnętrzu ciepłym, urządzonym w kolorach ziemi. Starajmy się zatem wybierać grafiki przywodzące na myśl świąteczny klimat, ale dopasowane do charakteru całej aranżacji.

AGD w nowej odsłonienaklejki na święta
Oprócz fototapet czy naklejek typowo ściennych, ciekawie wyglądają także aplikacje, które możemy przykleić na meble lub sprzęt AGD. Wzmożone zainteresowanie tego typu produktami odnotowuje się właśnie w okresie przedświątecznym – to bowiem dobry pomysł na prezent, a także na zmianę wyglądu mieszkania przed spotkaniami z rodziną czy znajomymi. W ten sposób możemy pozytywnie zaskoczyć gości.

Jego Wysokość Stół
Bezpośrednio przed Świętami zadbajmy o mniejsze, ale równie ważne elementy wystroju wnętrza. Na szczególną uwagę zasługuje świąteczny stół. Przydadzą się obrusy i serwety ozdobione świątecznymi motywami, stroiki, świece. Dobrze, jeśli ich charakter i kolorystyka będą współgrać z ubraniem choinki. Nie zapominajmy o przystrojeniu okien (niekoniecznie z przepychem). Niesamowity klimat wprowadzą również poustawiane lub powieszone tu i ówdzie świąteczne akcenty – oczywiście zachowując potrzebny umiar, by cała dekoracja stanowiła spójną całość, a nie wywoływała wrażenia chaosu.

A co, gdy minie czas świątecznych, rodzinnych spotkań? Jeśli wybraliśmy wzór kojarzący się jedynie z tym okresem, a taka dekoracja wnętrza przypadła nam do gustu – przejrzyjmy raz jeszcze katalog i wybierzmy bardziej neutralny wzór.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Pixers

Polecamy Ci również

Zobacz także