Naklejki ścienne do pokoju dziecka

Naklejki ścienne
Naklejki ścienne to sposób na błyskawiczną metamorfozę pokoju dziecka.

Naklejki ścienne to łatwy i oryginalny sposób dekorowania ścian, szczególnie w pokoju dziecka. Ich mocowanie jest łatwe, a wybór wzorów – duży.

Naklejki ścienne to bardzo dobry sposób na ożywienie ścian w pokoju dziecka. Ściany można ozdobić bajkowymi postaciami lub innymi ulubionymi bohaterami naszych dzieci, do wyboru mamy też różne zwierzęta czy kwiaty. Naklejki bywają sprzedawane w całych zestawach tematycznych, więc łatwo stworzyć fajną kompozycję.

Zobacz zdjęcia

Pomysły na dekorację ścian w pokoju dziecka

Malując ściany, można stworzyć ciekawe tło, czy wręcz „krajobraz” dla naklejek. Bardzo fajnie wygląda ściana pomalowana na dwa kolory, które stworzą np. łąkę i niebo nad nią. A bajkowe postacie naklejone na tę scenerię będą wyglądać jeszcze ciekawiej. Oczywiście to rozwiązanie jest możliwe tylko, gdy dobieramy naklejki przed malowaniem ścian.

Ale na przyklejenie naklejek ściennych możemy zdecydować się w dowolnym momencie, niekoniecznie malując ściany specjalnie pod nie.

Sprawdź też: Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka

Jak przyklejać naklejki ścienne dla dzieci

Przyklejanie naklejek nie jest skomplikowane i spokojnie możemy to zrobić samodzielnie. Pamiętajmy tylko, że ściana powinna być czysta (bez kurzu czy tłustych plam), a farba powinna dobrze trzymać się podłoża. Naklejki można przyklejać do ścian pomalowanych farbą emulsyjną (matową), natomiast nie zaleca się stosowania naklejek na farby lateksowe.

Naklejki wystarczy odkleić od podłoża i przykleić do ściany. W przypadku większych naklejek ich przyklejanie zaczynamy od dolnej części i stopniowo dociskamy do ściany. Naklejki można przecierać z drobnych zabrudzeń wilgotną gąbką, ale standardowo nie należy ich szorować itp.

Trwałość naklejek ściennych do pokoju dzieci jest przewidziana na kilka lat. Ale jest to w życiu dziecka to szmat czasu, podczas którego bohaterowie pewnie i tak się zmienią. Wtedy spokojnie będziemy mogli zmienić dekoracje w pokoju dziecka.

Zobacz: Fantastyczne łóżka-domki dla dzieci

 

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fly My Butterfly

Polecamy Ci również

Zobacz także