Nie ma jak dobra, czysta woda – jak uzdatnić wodę w domu

Nie ma jak dobra, czysta woda – jak uzdatnić wodę w domu

Woda płynąca z kranów w naszych domach często pozostawia wiele do życzenia. Zwykle zawiera chlor, który powoduje jej nieprzyjemny posmak i zapach, a także rdzę i osady z rur nadające jej żółtawy kolor. Taka woda, zamiast dodać zdrowia, brutalnie je nam odbiera, doprowadzając często do bardzo poważnych chorób.

Substancje groźne dla zdrowia

Większości szkodliwych substancji, znajdujących się w wodzie wodociągowej nie da się usunąć za pomocą przegotowania. Mało tego - podczas gotowania występujące w wodzie kranowej drobiny aktywnie reagują ze sobą. W tej sposób powstają nowe, często jeszcze bardziej szkodliwe związki chemiczne. Mogą one powodować u pijących zanieczyszczona wodę osób rozmaite problemy zdrowotne – od zwykłej alergii, poprzez uszkodzenia nerek, wątroby, mięśnia sercowego, aż po nowotwory. Nasz organizm „wyłapuje” krążące w wodzie zanieczyszczenia. Dostają się one do naszego krwiobiegu, odkładają się w narządach wewnętrznych, mięśniach, a nawet kościach. Zanieczyszczona woda jest jednym z największych problemów naszych czasów. Na jej szkodliwy wpływ szczególnie narażone są przede wszystkim kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze.
Można jednak w bardzo prosty sposób usunąć zanieczyszczenia z wody. Wystarczy kupić odpowiedni filtr. To najtańszy i najłatwiejszy sposób na poprawę jakości wody przeznaczonej do spożycia w domu.

Filtry do wody proste w użyciu

Sami możemy dobrać rodzaj filtra do naszych potrzeb. Wybierać możemy w szerokiej gamie filtrów AQUAPHOR. W ofercie producenta znajdziemy niedrogie dzbanki filtrujące, filtry nakranowe i bardziej skomplikowane systemy podzlewozmywakowe (te ostatnie są one wyposażone w oddzielny kran), czy też wydajne, skoordynowane systemy kompleksowego oczyszczania wody. Wszystkie one gwarantują wysoką jakość oczyszczania. Niektóre nawet dodatkowo mineralizują wodę.

DZBANKI FILTRUJĄCE – DO WYBORU, DO KOLORU

Osoby o mniej zasobnym portfelach mogą również pozwolić sobie na krystalicznie czystą wodę i płacić za nią znacznie mniej, niż np. kupując wodę w butelkach. Wystarczy sprawić sobie dzbanek filtrujący, a ten można w czasie promocji w marketach kupić nawet za 20-30zł.

Każdy dzbanek filtrujący, który możemy kupić w sklepie posiada wkład filtrujący zbudowany z podobnych składników – aktywnego węgla, odpowiedzialnego za podstawowe oczyszczanie wody, jak również żywicy jonowymiennej, odpowiadającej za jej zmiękczanie oraz drobinek srebra, które w mniej lub bardziej przyswajalnej formie działają bakteriostatycznie. Warto jednak zastanowić się, co jest takiego w wodzie, co szkodzi nam najbardziej?

Najbardziej niebezpiecznym „składnikiem” naszej wody są metale ciężkie, których obecność w organizmie człowieka powoduje szereg schorzeń, a wśród nich nawet nowotwory. To dlatego właśnie dewizą AQUAPHOR jest dbałość o krystaliczną czystość wody, a nie tylko o jej twardość, czy miękkość. Dzbanki filtrujące, jako jeden z szerokiej gamy filtrów do wody produkcji AQUAPHOR zawierają jonowymienne opatentowane przez firmę włókno Aqualen, które w wyjątkowo skuteczny sposób rozprawia się z metalami ciężkimi (usuwa do 99% metali ciężkich z wody!) i doskonale uzdatnia wodę, czyniąc ją zawsze czystą i zdrową. W sklepach warto więc pytać o wkłady filtrujące z Aqualenem, tym bardziej, że pasują one doskonale jako zamienniki do dzbanków filtrujących firm konkurencyjnych, a do tego są sporo tańsze.

Jaki dzbanek filtrujący wybrać do kuchni, aby dobrze służył nam na długie lata?

Mamy do wyboru 3 grupy dzbanków, różniące się między sobą zastosowanymi w nich wkładami.

Dzbanki z wkładem AQUAPHOR B100-15 są najstarszymi filtrami do wody tego typu i wystarczają na przefiltrowanie do 170 litrów wody, co odpowiada ok. miesięcznemu użytkowaniu przez 3-4- osobową rodzinę. Wkłady B100-15 pasują do dzbanków filtrujących większości producentów filtrów do wody.

Modele AQUAPHOR Standard czy Ideal zdobywają serce klientów swoją prostotą i niewielkimi gabarytami, które pozwalają np. na przechowywanie wody w dzbanku filtrującym w lodówce.

dzbanki filtrujące AQUAPHOR Standarddzbanki filtrujące AQUAPHOR Standard

Druga grupa dzbanków filtrujących to dzbanki z owalnym płaskim wkładem AQUAPHOR B100-25 MAFXOR, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy cenią sobie szybkość filtracji. Umożliwia ją owalny kształt wkładu, który szybciej traci kontakt z oczyszczaną wodą. Jest to dziś najpopularniejszy wkład na rynku i również pasuje do dzbanków większości producentów.

dzbanki filtrujące AQUAPHOR Amethystdzbanek filtrujący AQUAPHOR Orion

Wśród dzbanków z wkładem MAXFOR warto zwrócić uwagę na AQUAPHOR Amethyst, czy AQUAPHOR Orion, które są doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich, pestycydów , produktów ropopochodnych oraz związków organicznych. Niewielki rozmiar, nowoczesny styl i elegancki design obu dzbanków, a także wysoka jakość wykonania  z pewnością zaspokoją oczekiwania każdego użytkownika.  Oba dzbanki są dodatkowo wyposażone w żebrowaną pokrywkę, dzięki której można wlać wodę do dzbanka, a także w mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, który  przypomina i sygnalizuje użytkownikowi, kiedy należy wymienić wkład.

Jeśli ktoś lubi filtrować duże ilości wody i mieć zawsze sporo wody pod ręką, lepiej wybrać AQUAPHOR Agat, którego obudowa pozwala na jednorazowe przefiltrowanie nawet 3,8 litra wody! Agat posiada elektroniczny licznik, zliczający czas oraz ilość przefiltrowanej wody.

Trzecia grupa dzbanków AQUAPHOR to propozycja dla oszczędnych. Dzbanki filtrujące AQUAPHOR Prestige bądź AQUAPHOR Premium z wkładem B100-5 (lub 100-6 opracowanym specjalnie do twardej wody) pozwalają na filtrowanie wody nawet przez 3 miesiące na 1 wkładzie. Jeden wielkogabarytowy wkład jest w stanie przefiltrować nawet do 300 litrów wody wodociągowej, co jest absolutną nowością na rynku. Prestige posiada żebrowaną pokrywkę do wygodnego  nalewania wody oraz mechaniczny licznik wydajności wkładu, a Premium łączy wyjątkowy design z nowoczesnością, jest wyposażony w elektroniczny licznik zużycia wkładu.

dzbanek filtrujący AQUAPHOR Prestigedzbanek filtrujący AQUAPHOR Premium

Dowiedz się więcej na www.aquaphor.pl

Filtry nakranowe - rozwiązanie do każdej kuchni

Jednym z ciekawszych rozwiązań, możliwych do zastosowania w każdej kuchni, nie wymagającym specjalnej przestrzeni pod zlewozmywakiem, jest filtr nakranowy AQUAPHOR Modern. Modern to wyjątkowo prosty w montażu i obsłudze filtr do wody montowany bezpośrednio do kranu. W zestawie filtra znajdują się specjalne adaptery umożliwiające jego podłączenie do większości wylewek kranowych dostępnych na rynku. Specjalny zaworek pozwala na montaż filtra na kranie kuchennym, z opcją przełączania strumienia wody: z filtracją, bez filtracji.

filtr nakranowy AQUAPHOR Modern

Zastosowane w filtrze Modern wkłady węglowe z włóknami Aqualen pozwalają na głębokie i skuteczne oczyszczenie wody.  Modern usuwa z wody m. in.: metale ciężkie, chlor, rdzę, piasek, pestycydy oraz zmiękcza wodę, zapobiegając osadzaniu się kamienia.

Oczyszczona woda odzyska swój naturalny smak oraz będzie pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Zmiękczając wodę, filtr  ochroni też urządzenia AGD przed osadzaniem się kamienia. Aquaphor Modern to smaczna i zdrowa woda już od od 7 gr za 1 litr. Filtr posiada znacznie wyższą wydajność niż popularne filtry dzbankowe (nawet do 1 roku użytkowania przy 1 komplecie wkładów).

Więcej informacji o produkcie na www.aquaphor.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Polecamy Ci również

Zobacz także