Nietypowe wykładziny podłogowe

Wykładzina podłogowa
Marmoleum click to podłoga, którą łatwo można zamontować samodzielnie. Ułożyć ją można na panelach i płytkach.

Kolekcja Forbo Flooring ma bogatszą ofertę dla zainteresowanych nietypowymi wykładzinami podłogowymi. Nowa propozycja dotyczy produktu Marmoleum Click.

To zdrowy, higieniczny i antybakteryjny materiał w formie paneli i płytek podłogowych, doskonale sprawdzający się w pomieszczeniach alergików. Nowa kolekcja przyciąga uwagę odważną kolorystyką i zachęca do tworzenia oryginalnych kompozycji na podłodze.

Marmoleum click to zdrowa, ekologiczna i higieniczna podłoga, prosta do samodzielnego ułożenia w panelach i płytkach. Jej warstwę wierzchnią stanowi naturalne linoleum (2mm), które jest mieszanką oleju lnianego, żywic, mączki drzewnej, wapieni oraz pigmentów sprasowanych z podkładem z juty. Dzięki temu Marmoleum jest antystatyczne i bakteriostatyczne. Bakterie, czy inne mikroorganizmy giną i nie utrzymują się na niej. Tego typu materiały stosowane są już od kilku lat na całym świecie w szpitalach i ośrodkach służby zdrowia, czyli tam, gdzie higieniczność i sterylność są najważniejsze.

podłoga w pokoju dziecięcym

Kolejną warstwę Marmeoleum Click stanowi płyta HDF z wyprofilowanym piórem i wpustem, które idealnie do siebie pasują i trwale bez użycia kleju. Warstwa spodnia (1mm) to naturalny korek, który dodatkowo wycisza pomieszczenie oraz stanowi naturalny akumulator ciepła. Marmoleum może być stosowane na ogrzewania podłogowe. Jego budowa efektywnie wykorzystuje gromadzone ciepło, nie powodując żadnych ubytków energetycznych. W dotyku Marmoleum jest ciepłe i przytulne, dlatego polecane jest do pokoi najmłodszych domowników. Dzieci zwykle biegają na boso, a podłoga jest najlepszym miejscem do zabaw.

marmoleum w kuchnibezpieczna podłoga

Całkowita grubość podłogi to 9,8 mm. Marmoleum dostępne jest w panelach (90 x 30 cm) oraz płytkach (30 x 30 cm). Ich ułożenie jest szybkie i bardzo proste. Układane są tak, jak panele bezklejowe. Wystarczy wcisnąć pióro we wpust, które idealnie do siebie pasują, tworząc szczelne połączenie bez żadnych szpar. Dzięki takiemu łączeniu Marmoleum możemy kilkakrotnie rozkładać i składać ponownie, bądź wymienić trwale uszkodzony panel. Marmoleum możemy instalować na każdym podłożu. Jeśli jego nierówności są większe niż 2 mm przed instalacją dobrze jest wyrównać poziom. W nowej kolekcji Marmoleum Click znajdziemy 22 oryginalne wzory przyciągające modną i śmiałą kolorystyką. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Bogata paleta barw poczynając od bardziej stonowanej, utrzymanej w naturalnej tonacji, po bardzo odważne i zdecydowane odcienie zachęca do eksperymentów wzorniczych. Poszczególne panele i płytki można, bowiem dowolnie ze sobą łączyć tworząc na podłodze oryginalne kompozycje. Marmoleum click kosztuje 149,90 zł/m².

Oceń artykuł
3,91 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Forbo Flooring

Polecamy Ci również

Zobacz także