Niezwykle barwne Święta

Nie ma chyba bardziej rodzinnych i ciepłych świąt niż Boże Narodzenie. Pełni oczekiwania już teraz przygotowujemy się na to misterium, kupując upominki dla najbliższych
i obmyślając uroczyste dekoracje, które ozdobią wigilijny stół.

Dzięki szerokiej gamie kolorów farb marki Dekoral możemy uczynić ten czas jeszcze bardziej wyjątkowym, aranżując wnętrza naszych domów w niezwykłe, pełne elegancji i ciepła, odcienie.

Czerwień i zieleń – kolory świątecznej tradycji
Kolory są ważnym elementem naszego świata – wpływają zarówno na nasze otoczenie, jak i na nas samych. Niektóre z nich są dla nas wyjątkowe – szczególnie w ważnych dla nas, wypełnionych emocjami chwilach. Pachnąca lasem, soczyście zielona choinka, a wśród jej gałązek połyskujące głęboką czerwienią jabłka – któż z nas nie zna z dzieciństwa tego najbardziej chyba kojarzącego się z Bożym Narodzeniem zestawienia kolorystycznego.

kolory świąt - zieleń i czerwieńZieleń i czerwień, dwie pochodzące wprost z natury barwy, które nierozłącznie kojarzą nam się z atmosferą Świąt – to kolory klasycznych dekoracji świątecznych, powtarzane na bombkach, choinkowych łańcuchach, wiankach, wzorze obrusa, serwetkach, a nawet – stołowej zastawie. Dzięki kolekcjom farb Dekoral mogą dziś również zagościć na ścianach naszych domów – tradycyjny, głęboki i soczysty kolor pachnącego iglastego lasu uzyskamy stosując odcień „Szlachetna zieleń” farby Akrylit W, natomiast pełna ciepła czerwień, kolor życiowej energii i gorących emocji wypełni nasz salon dzięki odcieniom „Energia” farby Akrylit W lub „Dojrzała wiśnia” farby Power Paint. Ubrane w nie wnętrza będą doskonałym tłem dla dekoracyjnych i gwiazdkowych kompozycji, którym - dla zachowania równowagi oraz harmonii - nadać możemy odmienne akcenty kolorystyczne.

Ciemna zieleń ściany stworzy wrażenie świątecznej atmosfery, a potrawy, postawione na przykrytym białym obrusem stole, nabiorą głębokiego smaku. Szlachetne odcienie czerwieni, urozmaicone drobnymi już tylko dodatkami w odcieniach złota lub srebra oszołomią subtelną elegancją i pełnym wymownego bogactwa, szykiem.

Wnętrze pełne gwiazd
dekoracja ściany - srebrny pyłGdy myślimy Gwiazdka, przed oczyma naszej wyobraźni pojawiają się uroczyste, pełne bogactwa i elegancji barwy złota i srebra, uszlachetnione odbijającymi się w nich promieniami światła. Oczekując na pierwszą gwiazdę na nocnym niebie, otaczamy się złotymi wstążkami prezentów, połyskiwaniem bombek i anielskich włosów na choince, delikatnym i nastrojowym światłem świec. Jeśli chcemy spotęgować ten efekt w sposób zarazem subtelny i elegancki, wykreujmy we wnętrzu naszego salonu niepowtarzalne tło dla wszystkich tych dekoracji – przenieśmy ich blaski na jego ściany. Uczynić to możemy dzięki efektom z Diamentowej Kolekcji marki Dekoral. „Srebrny pył”, „Iskrzące złoto” oraz „Perłowa poświata” to szlachetne blaski, które bez trudu nałożymy na ściany pomalowane ulubionymi przez nas barwami.

Tradycja subtelnie odmieniona
Choć Święta Bożego Narodzenia to czas spełniania obyczaju, to jednak warto czasem pokusić się
o małą jej odmianę lub urozmaicenie. Styliści, co roku prześcigają się w proponowaniu nam nowych kolorystycznych koncepcji na udekorowanie domu w ten szczególny czas.

świąteczne koloryTegoroczne propozycje stylistów wnętrz to krok w stronę lekkiej, lecz zarazem pełnej subtelnego szyku ekstrawagancji. Korzystając z ich pomysłów, możemy zastosować kolory dotąd w aranżacjach świątecznych niespotykane, a także dokonać śmiałych, kontrastowych nawet połączeń. Marka Dekoral podaje nam cała paletę smakowitych barw do wykorzystania w naszych wnętrzach – brązy „Czekofashion”, „Budyń czekoladowy”, „Włoskie espresso” oraz odcień bordo „Jagodowy mus”, które możemy dowolnie komponować np. z błękitami – „Lodowym błękitem” lub „Niezapominajką”. Debiutem jest duet czerni i złota – zaskakujący, jeśli chodzi o bożonarodzeniową kolorystykę, lecz wymownie elegancki – uzyskamy go przez zastosowanie efektu „Iskrzącego złota” na tle ciemnogranatowej lub czarnej ściany.

Jeśli mimo wszystko chcemy pozostać wierni zieleniom i czerwieniom, zdecydujmy się może na zastosowanie nieco innych, mniej tradycyjnych odcieni. Jaśniejsza „Monsunowa zieleń” stanowić będzie ciekawe tło dla głębokiego tonu choinki, a „Pikantne chilli” oraz „Czerwień flamenco” stworzą stonowane, harmonijne w smaku połączenie z soczystym kolorem dojrzałych jabłek, aksamitnych wstążek i gwiazd betlejemskich.

Choć od Świąt dzieli nas jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o tym, by przygotować dom na ich nadejście. Z kolorami farb Dekoral to zadanie niezwykle łatwe, wymagające jedynie odrobiny chęci i pomysłów – efekty zaskoczą wszystkich, a tegoroczne święta zyskają miano niezapomnianych.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także