Nowa kolekcja płytek z Hiszpanii

Nowa kolekcja płytek z Hiszpanii

Glazura Królewska S.A. dba o stałe aktualizowanie swojej oferty. Podążając za najnowszymi trendami producent prezentuje całkowitą nowość na rynku hiszpańskim - kolekcję płytek cienkowarstwowych o nazwie SLIMMKER.*

Na niekonwencjonalną kolekcję składa się 5 linii stylistycznych płytek w formacie 44 x 88 cm i grubości 4 mm: ELISIA, ETHNIC, FACET, FOSTER i GINZA.
Nareszcie ceramika jest lżejsza, uniwersalna i dekoracyjna, a przy tym nie ustępuje pod względem trwałości i odporności na uszkodzenia tradycyjnym, grubszym płytkom – zgodnie opiniują klienci.

płytki ścienne płytki cienkowarstwowe

Płytki SlimmKer mierzą zaledwie 4 mm grubości, dzięki czemu można je bez wysiłku ciąć i przewiercać. Mniejsza waga sprawia, że płytką manipuluje się teraz o wiele łatwiej w czasie układania. Rzecz jasna łatwiej się z nią obchodzić także podczas transportu. Produkt SlimmKer można śmiało nazwać pionierskim rozwiązaniem na miarę naszych czasów, właśnie ze względu na łatwość montażu, a także z racji przyjaznej środowisku technologii produkcji. 

płytki ścienne

W serii SlimmKer udało się pogodzić innowację techniczną i oryginalność wierną współczesnym tendencjom estetycznym. Trwałość i wytrzymałość ceramiki SlimmKer jest taka sama jak płytek grubowarstwowych, a ich najważniejszą zaletą w dobie obecnego światowego kryzysu jest niższa cena, poprzez zastosowanie do produkcji mniejszej ilości niezbędnych surowców.

Dzięki cyfrowej technologii IPLUS, która umożliwia wykonywanie wzorów na bardzo cienkiej ceramice, uzyskaliśmy nowoczesny, wysublimowany design na zaledwie 4 mm grubości płytce. Minimalna grubość płytki umożliwia jej łatwe przewiercanie i cięcie. Z racji mniejszej wagi płytki są łatwiejsze do przenoszenia i układania.
W przypadku SlimmKer Inalco połączyło technologiczną innowację z najnowszymi trendami designerskimi. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowego druku IPLUS, potencjał zdobienia płytek SlimmKer jest niemal nieograniczony.

W zgodzie z naturą
Płytki SlimmKer są też bardziej przyjazne środowisku niż tradycyjne płytki. Świadczą o tym liczby. Do ich produkcji wykorzystuje się o połowę mniej surowców w przeliczeniu na metr kwadratowy płytek. Podczas transportu zużywa się o 40% mniej paliwa, a co za tym idzie transport emituje 40% mniej dwutlenku węgla. W trakcie produkcji jednego metra kwadratowego płytek SlimmKer do środowiska trafia tylko 58% substancji emitowanych w procesie produkcji tradycyjnych płytek. Warto też zwrócić uwagę, że ze względu na ich rozmiar oszczędza się materiały służące do pakowania. W rezultacie producent zrealizował ambitny ekologiczny cele – zredukował zużycie energii wykorzystywanej do produkcji, zmniejszył ilość wykorzystanych materiałów i ich strat produkcyjnych.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także