Nowa paleta kolorystyczna farb

kolory we wnętrzuNowoczesne, modne wnętrza to coraz częściej niezwykła mieszanka kultur. Z myślą o nich powstała paleta kolorystyczna "Bliżej świata".

„Bliżej świata” – nowa paleta kolorystyczna firmy Dulux – to żywe i radosne odcienie, pochodzące
z różnych zakątków świata. Inspiracją dla jej stworzenia stały się fascynujące podróże do Indii,
na Saharę, Karaiby czy afrykańską sawannę. Dulux „Bliżej świata” oddaje zróżnicowaną mieszankę wpływów z tych odległych regionów. Paleta zawiera żywe zielenie, intensywne błękity i fiolety, soczyste żółcienie i pomarańcze, nasycone czerwienie, złamane róże i ciepłe beże.

Brązy i beże z palety „Bliżej świata” to przede wszystkim kolory najbardziej gorącego miejsca na ziemi, czyli Sahary – terytorium wielkiego morza piasku, wydm i urwistych ścian skalnych. Zielenie, kojarzone z afrykańską sawanną w porze deszczowej, mają zarówno ciepły odcień trawy, jak i chłodną barwę liści akacji oraz innych roślin
z tamtego regionu. Błękity wybrano spośród słynnych siedmiu odcieni Morza Karaibskiego. Tamtejsze wyspy nazywane są przez wielu prawdziwym rajem na ziemi. Natomiast za sprawą niezwykle barwnych Indii do palety „Bliżej świata” włączone zostały atrakcyjne odcienie fioletów, czerwieni i różów.

Doskonałym dopełnieniem wnętrza, którego ściany będą pomalowane w wybranych kolorach z palety„Bliżej świata”, są przedmioty o fakturach, kształtach i stylu specyficznym dla różnych egzotycznych zakątków świata. W czasie najbliższych wakacji warto więc pamiętać, że nawet niewielkie pamiątki przywiezione z dalekich podróży mogą zdecydować o tym, że dom będzie miał swój unikalny rytm i energię.

paleta barwkolor ścian

 

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także