Nowe tynki wewnętrzne

Betoniarki znikają z pejzażu budowy. Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce gotowe, fabrycznie przygotowane mieszanki tynkarskie. Dlaczego tak się dzieje?

zaprawy tynkarskieFabrycznie przygotowane zaprawy tynkarskie nanoszone maszynowo są nie tylko wygodne w trakcie samej obróbki, ale przede wszystkim gwarantują stabilność i powtarzalność produktu. Innymi nie mniej istotnymi aspektami przemawiającymi za wyborem tynków maszynowych są zróżnicowane formy dostaw - w workach bądź silosach, a także właściwości samych produktów - niezmienna wielkość uziarnienia, przyczepność, wytrzymałość na ściskanie czy wreszcie trwałość. Doceniają to zarówno inwestorzy jak i wykonawcy, dla których szybkość realizacji inwestycji, w parze
z jakością jej wykonania, przy odpowiednio skalkulowanej, umiarkowanej cenie ma znaczenie pierwszorzędne. Stosowanie tynków maszynowych staje się w obecnych czasach wręcz koniecznością, albowiem przygotowywanie i wykonywanie tynków na placu budowy metodami tradycyjnym jest już nieopłacalne.

tynk maszynowyOpis produktu - tynk maszynowy Baumit MPA 35
Sucha mieszanka tynkarska do nanoszenia agregatem.
Do stosowania na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych.
Wielkość ziarna: 1 mm
Zużycie: ok. 14 kg/m2/1 cm
Wydajność: ok. 3 m2 z worka;  ok. 71 m2 z tony (przy 10 cm warstwie)
Worek: 40 kg; 35 wor./pal. = 1,400 kg
Cena netto: 22,40 zł/worek; 580,00 zł/tona.Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Baumit

Polecamy Ci również

Zobacz także