Nowoczesna kuchnia – projekt

Nowoczesna kuchnia – projekt

Kuchnia jest bardzo prosta w formie, a zarazem funkcjonalna. Fototapeta ze zdjęciem mostu dodaje pomieszczeniu charakteru.

Fronty mebli wykonano z białego mdf-u lakierowanego na wysoki połysk. Meble mają aluminiowe uchwyty wpuszczane w front i aluminiowe cokoły o wysokości 150 mm.
Blat wykonano z granitu w kolorze ciemno grafitowym. Zlewozmywak ma 2 komory podwieszane (np. Teka, Franke). Dopasowano do niego akcesoria np. koszyk czy szklaną deskę. Bateria zlewozmywakowa ma wyciąganą wylewkę (np. Deante).

projekt kuchni projekt kuchni

projekt kuchni projekt kuchni

projekt kuchni projekt kuchni

projekt kuchniPłyta indukcyjna (np. Bosch) została umieszczona na wyspie kuchennej, nad nią zaś zawieszono okap o cylindrycznym kształcie (np. Elica). W zabudowie słupkowej znalazła się lodówka oraz piekarnik kompaktowy (np. Siemens). Cokoły w tej zabudowie zostały ukryte – jeden jej front to drzwi do spiżarni.
W ten sposób przejście do tego pomieszczenia zostało wkomponowane w całość zabudowy meblowej (w pierwotnej wersji były to osobne drzwi umieszczone od strony korytarza).
projekt kuchni
Nad wyspą zaplanowano podwieszany sufit z oświetleniem LED, przez co uzyskaliśmy ciekawy efekt wizualny. Na całej ścianie naklejono fototapetę ze zdjęciem starego mostu w perspektywie, które optycznie powiększa przestrzeń tego pomieszczenia.
Na podłodze położono deskę barlinecką o wybarwieniu dąb. Od strefy jadalni w wyspie znajdują się dodatkowe szuflady, np. na zastawę stołową i inne akcesoria – to bardzo  funkcjonalne rozwiązanie.
Stół jadalniany wykonano z czarnego mdf-u lakierowanego na wysoki połysk, dobrano do niego przezroczyste krzesła z akrylu na chromowanych  płozach (np. Ikea) – pasują do nich czerwone lampy zawieszone nad stołem.

Kuchnia jest utrzymana w artystycznym klimacie, bazuje na nowoczesnych formach i kontrastach.

projekt kuchni projekt kuchni

Oceń artykuł
3,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Aleksandra Ziarek

Źródło: www.fleksidesign.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także