Nowoczesna pościel

Zwyczajne i opatrzone wnętrze sypialni można łatwo uatrakcyjnić zmieniając pościel. Dwie nowe kolekcje pościeli marki Carré Blanc – Kiara w angielskim stylu i Dogon dla odkrywców dalekich lądów – z pewnością zmienią każdą sypialnię w przytulne i wytworne miejsce odpoczynku.

elegancka pościel Pościel Kiara nawiązująca nieco do przeszłości zachwyci tych, którzy wybierają minimalistyczne i klasyczne wzornictwo. Oszczędna stylistyka, ograniczająca się do surowej bieli oraz prostych falbanek i plisek sprawia, że komplet jest niezwykle elegancki.

Kolekcja Kiara obejmuje poszwę na kołdrę w dwóch rozmiarach (200x200 i 240x220 cm), haftowane poszewki na poduszkę (65x65 cm, 50x70 cm), których wierzchnia strona ozdobiona rzędem zakładek jest w 100% z delikatnego, białego lnu, natomiast spód to 100-procentowa bawełna. Kolekcję uzupełniają ręczniki frotté w dwóch rozmiarach (50x100 cm, 100x150 cm) z przyszytym na jednym brzegu jednostronnym marginesem z białego lnu i dwoma rzędami wyciągniętej osnowy na nim, dające wrażenie lekkości i elegancji.

pościel z akcentami afrykańskimiSztuka afrykańska zainspirowała z kolei kolekcję Dogon. Jej motywem przewodnim projektanci uczynili plemię Dogonów, jedną z najbardziej fascynujących grup plemienno-religijnych Afryki. Głównym zdobieniem nowej kolekcji są barwy – naturalne kolory ziemi w odcieniach żółtym, czerwonym, pomarańczowym i bordowym, doskonale ze sobą współgrających i dopełniających się, wywołujących tym samym tropikalny i nieco leniwy nastrój we wnętrzu. Kolorowe pasy, rozmieszczone centralnie na kołdrze i zajmujące całą powierzchnię poduszek, ułożone są równolegle, ale się ze sobą nie stykają. Nałożona na nie spirala o nierównych brzegach w kolorze ecrú, nadaje całości etniczny charakter.

Kolekcja Dogon, w 100% bawełniana, obejmuje poszwę na kołdrę (w rozmiarach 140x200 cm, 200x200 i 240x220 cm), poszewki na poduszkę (65x 65cm, 50x70 cm) zadrukowane po obu stronach etnicznymi, centrycznymi wzorami w ciepłych kolorach na tle w kolorze ecrú. Do łazienki przeznaczone są ręczniki frotté również w kolorze ecrú w trzech rozmiarach (30x50, 50x100, 100x150 cm). Na jednym brzegu ręcznika wyhaftowane są aplikacje w ciepłych kolorach oranżu, brązu i czerwieni. Kolekcję uzupełnia dywanik (50x90 cm).

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Carré Blanc

Polecamy Ci również

Zobacz także