Nowoczesna spiżarnia - czyli jak przechowywać zapasy w kuchni

Nowoczesna spiżarnia - czyli jak przechowywać zapasy w kuchni

Przed laty nasze babcie przechowywały swe przetwory w spiżarniach. Te zazwyczaj chłodne pomieszczenia, położone tuż przy kuchni pachniały wspaniałościami.

nowoczesna spiżarnia

Dziś nie każdy dysponuje spiżarnią. Zmieniły się nasze kuchenne zwyczaje. Zakupy robimy regularnie, do dyspozycji mamy przestronne lodówki. Klasyczne spiżarnie nie są już tak niezbędne, w wielu mieszkaniach czy domach nie ma po prostu na nie miejsca. Jednak każdy posiada pewien zapas produktów spożywczych.

Gdzie przechowywać zatem cukier, makaron, napoje w niewielkiej kuchni?

Warto o tym pomyśleć już na etapie planowania kuchni. Przechowywanie zapasów w górnych szafkach jest niewygodne. Przechowywanie pomiędzy garnkami też się nie sprawdza. Zapasy to oddzielna strefa w kuchni, która powinna być osobno zaplanowana. Usytuowana niedaleko wejścia
i blatu, aby rozpakowywanie zakupów przebiegało łatwo i sprawnie.

Cargo SPACE TOWER – jedna linia szuflad TANDEMBOX antaro w całej kuchniCargo SPACE TOWER 400 mm pomieści aż 150 kg zapasów

Jakie rozwiązania na zapasy są godne polecenia?

Rozwiązaniem idealnym jest szafa na zapasy cargo SPACE TOWER austriackiego producenta okuć meblowych Blum.

Cargo SPACE TOWER 400 mm pomieści aż 150 kg zapasów.

nowoczesna spiżarniaDlaczego akurat takie rozwiązanie?

SPACE TOWER firmy Blum to wysoka szafa na zapasy z pięcioma osobno wysuwanymi szufladami TANDEMBOX. W standardzie jest oferowana w szerokości 400 mm. Szerokość tej szafy może być oczywiście dostosowana indywidualnie, w zależności od potrzeb użytkowników. Cargo SPACE TOWER nazywane jest często cudem pojemności. Model standardowy, o szerokości 400 mm, pomieści aż 150 kg zapasów – po 30 kg w każdej z pięciu szuflad. To jednak nie koniec zalet tej szafy. Dzięki pojedynczo wysuwanym szufladom jej użytkowanie jest bardzo łatwe. Nie trzeba już wysuwać za każdym razem całej zawartości szafy, jak to jest w przypadku tradycyjnych rozwiązań typu cargo. Każdą z szuflad otwiera się osobno, płynnie i lekko, a zamyka się delikatnie i cicho. Wszystko to za sprawą systemu cichego domykania BLUMOTION. Pojedynczo wysuwane szuflady to także dobry dostęp do przechowywanych produktów – z każdej ze stron. 

Cargo SPACE TOWER – nowoczesna spiżarnia

Pełne dna szuflad chronią przed przesypywaniem produktów z ewentualnie uszkodzonego opakowania. Wysokie szuflady wewnętrzne w cargo SPACE TOWER zapewniają większą pojemność i umożliwiają zastosowanie organizacji wewnętrznej ORGA-LINE. To właśnie dzięki organizacji wewnętrznej w każdej szufladzie zawsze panuje porządek, wszystkie produkty znajdują się na swoim miejscu i nie przesuwają się podczas otwierania i zamykania.

Szuflady można dowolnie zaplanować, co pozwala na dostosowanie ich do różnych wysokości produktów. I tak na przykład planując przechowywanie napojów w dolnej szufladzie należy dostosować położenie kolejnej szuflady do wysokości butelek dodając około 5 cm. W ten sposób można skonfigurować całe cargo SPACE TOWER według własnych potrzeb.
Cargo SPACE TOWER to szafa na zapasy, która doskonale sprawdzi się również w kuchniach
z meblami bez uchwytów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mechanicznego systemu wspomagania otwierania TIP-ON do drzwi szafy. Również w szufladach warto zastosować system wspomagania otwierania: mechaniczny, TIP-ON lub elektryczny, SERVO-DRIVE.
Wygoda użytkowania tej szafy oraz jej funkcjonalność jest więc bezsprzeczna.

kuchnia ze spiżarnią

Co z wytrzymałością?

Kuchnie użytkujemy bardzo długo, nierzadko 15 – 20 lat. Jakość szafy cargo SPACE TOWER jest gwarantowana. Wszystkie elementy zastosowanych okuć wyprodukowano w Austrii, co bezpośrednio wpływa na ich jakość. Producent rozwiązania cargo SPACE TOWER, firma Blum daje dożywotnią gwarancję na wszystkie zastosowane okucia.
 
Cargo SPACE TOWER – jedna linia szuflad TANDEMBOX antaro w całej kuchni.

W ofercie firmy Blum znajduje się wiele innych praktycznych rozwiązań. Odkryj je na www.blum.pl

  • Nowoczesna spiżarnia - czyli jak przechowywać zapasy w kuchni - zdjęcie 7Planujesz kuchnię? Masz wątpliwości?
  • Przyjdź na JAZDĘ PRÓBNĄ i ustaw swoją kuchnię na próbę.   
  • Przynieś plan pomieszczenia i projekt zabudowy.
  • Wspólnie z naszym konsultantem ustawimy ruchome modele szafek wg. projektu lub pomysłu.
  • W ten sposób poczujesz się jak we własnej kuchni.
  • W ten sposób sprawdzisz wygodę i funkcjonalność swojej  przyszłej kuchni.

Kliknij i umów się na darmową konsultację.

Nowoczesna spiżarnia - czyli jak przechowywać zapasy w kuchni - zdjęcie 8Zamów już dziś bezpłatny magazyn „kuchenne inspiracje” firmy Blum.

Obok porad dotyczących projektowania kuchni znajdą Państwo w nim najnowsze produkty i rozwiązania.

                                   Nowoczesna spiżarnia - czyli jak przechowywać zapasy w kuchni - zdjęcie 9

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Blum

Polecamy Ci również

Zobacz także