Nowoczesne baterie oszczędzające wodę

Nowoczesne baterie oszczędzające wodę

Oszczędność wody i dodatkowe funkcje usprawniające pracę, to cechy nowoczesnych baterii.

bateria zlewozmywakowa stojąca Genova VerdeLinebateria zlewozmywakowa stojąca Veneto VerdeLine

Nowoczesne baterie umywalkowe i kuchenne mogą być wyposażone w wiele rozwiązań, które pozwolą nam oszczędzać wodę podczas mycia w komfortowy i łatwy sposób. Takie baterie są wyposażone w perlator, który miesza wodę wypływającą z wylewki z powietrzem. Dzięki temu uzyskujemy obfity strumień, odpowiedni do mycia, a jednocześnie zużycie wody jest nawet o połowę niższe. W zależności od modelu baterii, zużycie wody wynosi od 4,5 do 6 l na minutę (baterie z serii VerdeLine firmy Ferro). W tym czasie przez standardowa baterię przepływa ok. 12-16 l wody. Rocznie oszczędności wody mogą wynieść nawet 4 tysiące litrów wody, przy zachowaniu pełnego komfortu mycia.

bateria umywalkowa Genova VerdeLinebateria umywalkowa stojąca Cassino VerdeLine

Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych bateriach, a zwiększającym ich wydajność, jest dwustopniowa głowica ceramiczna z ogranicznikiem przepływu, która ułatwia ustawienie ekonomicznego strumienia wody. Głowica jest także wyposażona w regulator wypływu ciepłej wody, dzięki któremu można łatwo ustawić maksymalny wypływ ciepłej wody. Zapewnia to dodatkową oszczędność i większe bezpieczeństwo użytkowania (zmniejsza ryzyko poparzenia).

bateria zlewozmywakowa stojąca Cassino VerdeLinebateria zlewozmywakowa Veneto VerdeLine

Przydatna funkcją w nowoczesnych bateriach jest także ułatwiony system oczyszczania z kamienia wapiennego. System Easy Clean umożliwia szybkie oczyszczenie perlatora bez konieczności wyciągania go.

bateria umywalkowa Veneto VerdeLinenowoczesna bateria umywalkowa Veneto VerdeLine

certyfikat EU EcolabelZalety baterii oszczędzających wodę powinny być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Tak jest w przypadku baterii umywalkowych i zlewozmywakowych z serii VerdeLine, firmy Ferro. Baterie Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine, które jako pierwsze w Europie uzyskały certyfikat EU Ecolabel. To najważniejsze europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii i oznaczenie unijnej stokrotki przyznano im po wnikliwej weryfikacji.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także