Nowoczesne gadżety do kuchni - kuchnia przyszłości

Kuchenne gadżety to propozycja dla miłośników prawdziwej kuchni XXI wieku.

Kuchenne gadżety nie przestają zaskakiwać. Te, prezentowane poniżej, łączą hi-tech z nowoczesnym designem i mogą zachęcić do gotowania wszystkich wielbicieli nie tylko kuchni, ale i nowoczesnych rozwiązań.

Nowoczesne gadżety do kuchni

Do takich rozwiązań należy specjalna podstawka pod iPad, z głośnikiem. Ułatwi nam wyszukanie przepisu (np. w portalu e-mieszkanie.pl), obejrzenie wideo, czy słuchanie ulubionej muzyki podczas gotowania. Innym sposobem na wygodne korzystanie z tabletu jest uchwyt montowany do np. kuchennych szafek. Możemy też wybrać podstawkę z powłoką zabezpieczającą przed zabrudzeniem urządzenia, alba taką, która przypomina klasyczną drewniana deskę do krojenia.

Koniecznie zobacz: Kuchenne gadżety – wyciskarki z wyobraźnią

Doskonałym pomysłem dla zapalonych kucharzy jest też specjalny tablet Qooq, zawierający ponad 3000 przepisów i 250 wideo z poradami dla gotujących. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest książka kucharska zawarta w samym blacie z płyta indukcyjną.

Jeśli ani na chwilę nie możesz rozstać się ze swoim laptopem, w kuchni możesz na chwilę zastąpić go przenośną kuchenką Electrolux, która jest stylizowana właśnie na laptop. Przenośnym urządzeniem jest także super nowoczesna składana płyta indukcyjna.

Musisz to mieć: Designerskie dodatki do kuchni

Do gotowania, szczególnie w małych kuchniach przyda się VIA, czyli modułowa kuchenka, składająca się płyty indukcyjnej, grilla i mini piekarnika. Miejsce w kuchni powoli tez zaoszczędzić Future Cook, czyli połączenie blatu roboczego, płyty indukcyjnej i zlewozmywaka.

W małej kuchni przyda się też super cienki toster, wyróżniający się nowoczesnym designem. Natomiast odgrzanie posiłku ułatwi przenośny podgrzewacz, sterowany smartfonem lub modułowy podgrzewacz do kilku potraw.

W większych kuchniach sprawdzi się za to AGA iTotal Control, czyli kuchenka z piekarnikiem sterowana przez telefon. W dodatku to urządzenie jest stylizowane na tradycyjny piec kuchenny.

Zupełnie futurystyczny klimat w kuchni może stworzyć urządzenie Global Chef, dzięki któremu możesz na co dzień gotować ze światowymi mistrzami kuchni. Urządzenie wyświetla hologramy, prezentuje przepisy i samo podpowiada najlepsze rozwiązania.

To Cię zainteresuje: Nowoczesna lodówka

Ale urządzenie do gotowanie to nie wszystko. Równie zaskakujące i inteligentne mogą być lodówki. Szczególnie takie, które wyświetlają swoją zawartość na drzwiach, informują o dacie przydatności do spożycia przechowywanych w nich produktów i podpowiadają, co z nich można przyrządzić. O świeżość produktu pomoże też zadbać specjalny dzbanek na mleko Milkmaid.

Nowoczesna kuchnia to też zdrowe produkty – wyhodowanie własnych ekologicznych warzyw i ziół ułatwi Nano Garden lub specjalna doniczka na zioła. Odpowiednie oświetlenie, dozowniki wody, sterowanie temperaturą itp. sprawiają, że rośliny praktycznie „same” rosną.

Kuchenne gadżety to niezwykle praktyczne i wręcz futurystyczne rozwiązania.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Zobacz także