Nowoczesne karnisze

Nowoczesne karnisze

zasłony i firanki, fot. DekoriaPięknie upięte firany i zasłony są niewątpliwą ozdobą każdego wnętrza. Czasami jednak nachodzi nas ochota na zmianę dekoracji.

Karnisze magnetyczne
Podczas wymiany zasłon i firanek, najbardziej kłopotliwe jest dokładanie i zdejmowanie żabek. Gdyby tak można było zdjąć cały drążek, bez konieczności demontowania karnisza? Można - wystarczy zastosować karnisze magnetyczne. Karnisze magnetyczne są rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Poprzeczny drążek można z nich bowiem zdejmować lub zakładać razem z firankami.

Codziennie inny drążek
Silne magnesy trzymające drążek to nie jedyne nowoczesne rozwiązanie w karniszach magnetycznych. Szeroko rozstawione otwory montażowe we wspornikach pozwalają na bardzo stabilne przymocowanie konstrukcji nawet do miękkiego do podłoża z płyt kartonowo-gipsowych. Po zamocowaniu wsporników nie będą już potrzebne żadne narzędzia. Rurka poprzeczna montowana jest na magnesy, zatem wystarczy ją przyłożyć do wsporników. Takie rozwiązanie ma dodatkową zaletę - możemy dowolnie zmieniać nie tylko komplet firan i zasłon lecz również sam wygląd karnisza. Jeśli znudzi kształt, czy kolor drążka, łatwo możemy go wymienić, np. okrągły zastąpić prostokątnym. Musimy tylko pamiętać, iż drążek powinien pochodzić od tego samego producenta, co cały karnisz - inny może nie pasować.

Uwaga na wzornictwo
Karnisze magnetyczne, ze względu na swoją konstrukcję, ułatwiają stosowanie nowych systemów zawieszania firan i zasłon - szelek, pierścieni dekoracyjnych itp. Dzięki rezygnacji ze standardowych żabek i haczyków można osiągnąć niepowtarzalne efekty dekoracyjne ikarnisz magnetyczny, fot. rema-mm.eu wykreować wyjątkowe wnętrze. Dostępne długości karniszy to zazwyczaj 120, 140, 160, 180 i 200 cm. Jeśli potrzebujemy dłuższych karniszy, rurki łączone są przy pomocy typowych łączników.
Niestety, w przeciwieństwie do bogactwa form i kolorów tradycyjnych karniszy, oferta rozwiązań magnetycznych jest dość uboga pod względem wzornictwa. Najczęściej oferowane kolory to odcienie metali - złoto, grafit, tytan, platyna, chrom, itp. Dostępne są wersje matowe i błyszczące. Zwieńczenia karniszy można dobierać dowolnie. Producenci proponują kształty stożków, kul, walców, grotów, itd.

Ile to kosztuje?
Karnisze magnetyczne są oferowane w cenach zbliżonych do standardowych rozwiązań, tak więc o wyborze nie musi decydować zasobność portfela, a indywidualny gust. Jeśli podobają się nam metalowe karnisze i cenimy wygodę, zapewne zdecydujemy się na rozwiązania magnetyczne. Jeśli nie wyobrażamy sobie wnętrza bez drewna nad oknem, pozostaje duży wybór karniszy tradycyjnych.

Orientacyjne ceny karniszy magnetycznych:
- drążek 120 cm - ok. 16 zł niezależnie od kształtu
- drążek 200 cm - ok. 30 zł niezależnie od kształtu
- wspornik 12 cm - ok. 15 zł za sztukę
- wspornik 13 cm - ok. 20 zł za sztukę
- wspornik 20 cm - ok. 22 zł za sztukę
- zakończenie w kształcie grotu i stożka - ok. 14 zł za sztukę
- zakończenie w kształcie kuli i walca - ok. 10 zł za sztukę
- łącznik rurki do karniszy - ok. 5 zł za sztukę
- kółka z agrafkami - ok. 9 zł za 10 sztuk
- kółka z żabkami - ok. 11 zł za 10 sztuk.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Beata Kubiak

Polecamy Ci również

Zobacz także