Nowoczesne ściereczki do sprzątania. Jak wybrać odpowiednią?

0
Ściereczka kuchenna
Nowoczesne ściereczki pomagają w sprzątaniu różnych zabrudzeń i powierzchni. Ich skuteczność wynika z właściwości materiałów, a których są wykonane.

Dzięki nowym technologiom sprzątanie może być skuteczniejsze, a nawet przyjemne. Jak to możliwe? Odpowiedzią są innowacyjne ściereczki, które sprawiają, że czyszczenie dowolnej powierzchni jest skuteczne, szybkie i banalnie proste. Jakie materiały zawojowały obecnie świat artykułów do sprzątania?

Jony srebra, dwutlenek tytanu, polimery winylowe – choć nazwy tych związków są dość skomplikowane, ich głównym zadaniem jest rozwiązywanie codziennych trudności. I to tych najbardziej uporczywych, bo związanych ze sprzątaniem.

Ściereczka z mikrofibry

Ściereczki z mikrofibry są wyjątkowo chłonne i miękkie. Skutecznie usuwają zabrudzenia, bez ryzyka porysowania powierzchni.

Vileda
Ściereczka do usuwania osadów z kamienia

Przy sprzątaniu kuchni i łazienki przydadzą się specjalne ściereczki, usuwające osady kamienne.

Vileda
Ściereczka do armatury

Ściereczka do armatury skutecznie usuwa kamień i czyści baterie bez zarysowań.

Vileda
Pucerka gąbkowa

Pucerka gąbkowa z celulozy i włókien bawełnianych jest chłonna i nie ulega zatłuszczeniu.

Vileda
Pucerka okienna

Pucerka okienna z włóknami mikroaktywnymi pozwala na skuteczne mycie okien. Nie pozostawia smug.

Vileda
Ściereczka do kurzu

Nowoczesne ściereczki do kurzu mają właściwości antystatyczne. Dzięki temu skutecznie usuwają kurz i powodują, że nie unosi się on podczas sprzątania.

Vileda
Nowoczesna ściereczka z mikrofibry

Ściereczki z mikrofibry można prać w pralce. Dzięki temu łatwo je oczyścić po zakończonym sprzątaniu.

Vileda

Podpowiadamy: Czego użyć do usuwania plam z farb, klejów i tłuszczu

Ściereczki z mikrofibry

Mikrofibra zrewolucjonizowała współczesną rzeczywistość. Właściwości tego włókna wykorzystywane są w przemyśle tekstylnym między innymi do produkcji pościeli, koców, ręczników, poduszek, a przede wszystkim ściereczek, które sprawiają, że sprzątanie jest szybsze, prostsze i bardziej komfortowe.
W czym tkwi sekret mikrofibry? Jej wyjątkowa chłonność osiągnięta została dzięki wykorzystaniu niezwykle drobnych włókien, najczęściej poliestrowych, które są blisko 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki temu tkanina z nich wykonana jest bardzo delikatna, odznacza się ponadprzeciętną absorpcją oraz dobrze przyciąga kurz, nie narażając czyszczonej powierzchni na zarysowania. Ponadto może być prana w pralce, przez co jest nie tylko wysoce funkcjonalna, ale i ekonomiczna. Czy istnieją jednak inne materiały, które w szczególnych przypadkach mogą konkurować z mikrofibrą?

Ściereczki z włókien mieszanych – skuteczność i wszechstronność

Sposobem na spotęgowanie unikatowych właściwości mikrowłókien jest wzbogacenie ich o czynnik, który danej ściereczce nada bardziej specjalistycznego charakteru. I tak, dodatkowa warstwa PVA zwiększa chłonność tkaniny (do 100 ml), dzięki czemu powierzchnia już po jednym przetarciu jest idealnie sucha, bez smug i zacieków. Bardzo praktyczne, szczególnie w kuchni, są też ściereczki dwuwarstwowe, z jednej strony wykonane z miękkiej mikrofibry, a z drugiej charakteryzujące się grubszym splotem. Takie rozwiązanie pozwala czyścić i wycierać jednocześnie. Nie zawsze mikrofibra jest jednak najlepszym wyborem.
Przy częstym użytkowaniu warto wykorzystać innowacyjne, jednorazowe ściereczki w rolce, wykonane z wiskozy i poliestru, będące korzystniejszą alternatywą dla papierowych ręczników. Są stosunkowo niedrogie, a bardzo skuteczne przy doraźnym usuwaniu zabrudzeń – wyjaśnia Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.
Nie zawsze ściereczka musi być wykonana z mikrofibry, by zadziwiała swoimi właściwościami. Przełomowe okazało się również wykorzystanie związków i substancji chemicznych. Przykładowo dodatek dwutlenku tytanu pozwala skutecznie usuwać osad wapienny i kamień, które często pojawiają się w łazience. Z kolei ściereczki napylone chlorkiem srebra (jonami srebra) posiadają właściwości bakteriobójcze, przez co są higieniczne oraz na dłużej zachowują świeżość.

Czy wiesz, że do domowych porządków przyda Ci się... cola? Sprawdź, do czego ją wykorzystać

W dobie innowacji codzienne i prozaiczne czynności, takie jak sprzątanie, wkraczają na wyższy poziom. To właśnie dzięki nowoczesnym artykułom troska o nieskazitelne oblicze domu z czasochłonnej udręki staje się działaniem szybkim, komfortowym i przyjemnym.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Vileda

Polecamy Ci również

Zobacz także