Nowoczesne telewizory

Wyróżniamy kilka interesujących grup telewizorów nowej generacji. Smart TV, z ekranem OLED, obraz 3D bez udziału specjalnych okularów. Telewizory łączy się z komputerami oraz tabletami, wymieniając ich funkcje.

Zamiast pilota do programowania używa się głosu, a kanały zmieniamy prostym gestem ręki. Wymieniony wcześniej OLED pozwala tworzyć tafle z hartowanego szkła lub na dowolnej powierzchni widzieć film, mocno spłaszczać ekran, a przy tym nawet go uelastycznić, aby go zwinąć w rulon i łatwiej przenieść.

Zmaksymalizowana jakość

Telewizor wysokiej klasy zastępuje projektory przydatne podczas prowadzenia prezentacji multimedialnych. Co interesujące w telewizorach nie chodzi o minimalizację, lecz maksymalizację wymiarów. Im większy ekran, tym przyjemniejszy seans. Obniża się za to jego wagę. Super cienki telewizor zużywa mniej baterii. Nie jest ograniczony ogromną ilością wystających zewsząd kabli. To też standardowy mebel w mieszkaniu, przydatny do osiągnięcia komfortu wystroju wnętrza. Telewizor służy jako centrum konferencyjne. Potrzeba do sprawnego odbioru jednak bardzo dużego ekranu z podobną rozdzielczością w zaawansowanej strukturze LED.

Większe pole manewru

Pojawia się zastosowanie telewizora jako pomoc w wyświetlaniu pewnych skomplikowanych struktur. Wielkie konstrukcje umożliwiają np. przedstawienie projektu (architektura, medycyna, grafika) na wielu odbiornikach połączonych ze sobą aplikacją multimedialną.

Poprawa wydajności

Popularne matowe odpowiedniki nie rozpraszające wzroku nawet w małej odległości. Nie męczą tak oka. Standardowo już podłączenie do YouTube, czy Facebooka. Kompatybilność z innymi urządzeniami. Nagrywanie w czasie rzeczywistym. Dedykowane aplikacje, widgety. Telewizory z kamerami poruszające się wraz z preferencjami użytkownika. Wysoka długoterminowa oszczędność energetyczna. Nowości branżowe nie są jednak w pełni stabilne i należy przygotować dodatkowy rezerwowy budżet na potencjalne naprawy.

Na zakończenie

Na targach widzimy telewizory perfekcyjnie odzwierciedlające rzeczywistość z funkcjami interaktywnych relacji z globalną siecią. Gracze mogą uruchamiać skomplikowane konsole i przy ekstremalnym kącie działania uzyskać świetny wynik grywalności. Do TV bez problemu podłączysz tablet, komputer, inny sprzęt. Telewizor z rana poinformuje Cię o pogodzie na nadchodzący dzień, przedstawi zindywidualizowany format informacji, określi harmonogram. Ekran dotykowy lub obsługa gestem umożliwia potraktowanie telewizorów jako wysokiej klasy komputerów, pełniących zadania multimedialne zdecydowanie najlepiej.

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: euro.com.pl, Audio Architektura

Zdjęcia: szafabezdnajoanny.blogspot.com, trendir

Polecamy Ci również

Zobacz także