Nowoczesny salon: czarno-biała aranżacja

czarno-biały salon

Czerń i biel to ponadczasowa kombinacja kolorów, która dobrze zgrywa się z wieloma innymi rzeczami w domu. Bardzo często spotykana w kuchniach i łazienkach, rzadko jednak widywana w salonach. Wnosząc nutkę wyrafinowania do naszego wnętrza ta paleta barw jest jednocześnie elegancka i łatwa do współpracy, dzięki czemu daje wiele możliwości.


Wyraźny kontrast między czarnym a białym pozwala na wyróżnienie konkretnych elementów w pokoju. Podczas gdy wiele kombinacji kolorystycznych przychodzi i odchodzi ta pozostaje aktualna już od wielu lat.

czarno-biały salon
Większość współczesnych domów czerpie pełnymi garściami z wielu różnych stylów, nawet jeśli nie decydujemy się na urządzenie całego domu w jednym, konkretnym.
Od klasycznego stylu skandynawskiego po szykowny styl Soho – czerń i biel pomagają stworzyć wnętrze stylowe i z klasą. Podczas gdy czerń osadza się we wnętrzu i pomaga wyróżnić wybrane przez nas elementy, biel idealnie balansuje i nadaje mu lekkości.

Te dwa kolory idealnie dopasowują się także na dywanach. Wyraźne, geometryczne wzory, inspirowane stylem marokańskim, potrafią znacznie zmienić atmosferę w pokoju nadając jednocześnie odważny charakter. Przez proste paski do skomplikowanych wzorów czarno-białe dywaniki dodają naszemu salonowi spójnego wyglądu.

geometryczny dywan w salonie
Warto też pamiętać o szarym – naturalnym pośredniku między czernią a bielą. To idealny kolor dla dodatków: poduszek, stolików, czy innych akcesoriów pasujących do naszego wnętrza. Szarość pozwala ożywić pokój zachowując go jednocześnie czarno-białym. Ciemniejsze odcienie szarego pozwalają na zachowanie poważniejszej, bardziej stonowanej aranżacji, podczas gdy jaśniejsze lepiej pasują do mniejszych wnętrz.

 

czarno-biały salon
symetryczne dodatki w kolorach biało-czarnych
aranżacja salonu w czerni i bieli
białe meble do salonu
dodatki w kolorze czarnym
biało-czarna aranżacja salonu
minimalistyczny salon
geometryczny dywan w salonie
szare dodatki
pomysł na czarno-biały salon
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także