Nowości Fakro

okna w łazienceAluminiowo-tworzywowe okno PTP
Okno PTP to zupełnie nowe okno dachowe o konstrukcji aluminiowo-tworzywowej. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach na poddaszu, w których panuje podwyższony poziom wilgoci np. w łazienkach czy w kuchniach. Okno aluminiowo-tworzywowo posiada zupełnie nowe rozwiązania konstrukcyjne. Okno PTP jest oknem obrotowym, wykonanym z wielokomorowych profili PVC - U w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Taka konstrukcja zapewnia dużą stabilność całego okna i zapobiega odkształcaniu sie profili podczas jego użytkowania. Okno jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum.okno PTPTworzywo, z którego jest wykonane nie pochłania wilgoci i charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie kwasów czy alkoholi. Okno aluminiowo-tworzywowe wzbogacone jest szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które dokładnie dopasowane są do okien drewnianych jak i okien z tworzywa. Okno PTP montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni. wraz z kołnierzem uszczelniającym identycznym jak do okien drewnianych FAKRO, a montaż nie różni się zasadniczo od montażu okna dachowego z drewna. Okno PTP jest wyposażone w pakiet szybowy 4H-16-4T; U szyby = 1,0 [W/m2K] wg EN 674, U okna = 1,5 [W/m2K].

okno na poddaszeOkno FTT Termo
Jest to okno dachowe o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej. Okno charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła U okna = 0,94W/m2K, co umożliwia stosowanie go w budynkach, w których szczególny nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła np. w budownictwie pasywnym. Okno może być wyposażone w standardowe akcesoria zewnętrzne, natomiast akcesoria wewnętrze mają zmodyfikowane wymiary dopasowane do okna FTT, z uwagi na szerszą ramę skrzydła. Dostępne są na zamówienie. Okno FTT jest oknem dachowym o konstrukcji obrotowej, wyposażonym w dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy, który umieszczony jest w grubszej o 30%, drewnianej ramie skrzydła. Pakiet szybowy zbudowany jest z trzech szyb hartowanych o grubości 4 mm, a szyby skrajne wykonane są ze szkła niskoemisyjnegOkno FTT Termoo. Obie przestrzenie międzyszybowe wynoszą po 10 mm i wypełnione są gazem szlachetnym - kryptonem. W szybie zespolonej zastosowano "ciepłe" ramki dystansowe TGI. Taka budowa zestawu szybowego umożliwia uzyskanie znakomitych parametrów energooszczędnych U szyby = 0,5W/m2K. Okno FTT posiad poczwórny system uszczelnienia. Dokładnie zaprojektowane i wykonane okno dachowe, jak również odpowiedni system montażu zapewniają bardzo dobre parametry termoizolacyjności i najwyższą 4 klasę szczelności w zakresie przepuszczalności powietrza (klasyfikacja PN-EN 12207, norma badań PNEN 1026). Aby okno FTT Termo w pełni spełniało swoją energooszczędną funkcję musi być odpowiednio zamontowane z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów montażowych FAKRO: kołnierza paroprzepuszczalnego XDP i kołnierza paroszczelnego XDS.

okna do montażu na poddaszuOkna kolankowe
Ten rodzaj okien przeznaczony jest do montażu w ścianie pionowej (kolankowej) na poddaszu stanowiąc dodatkowy element "przedłużający" okno dachowe. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia. Okna kolankowe mogą być połączone z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji okien dachowych. Nowa seria okien kolankowych charakteryzuje się całkowicie nową konstrukcją ościeżnicy i skrzydła, innowacyjnymi okuciami oraz nowo zaprojektowaną klamką. Zastosowane w konstrukcji okucia umożliwiają otwieranie okna kolankowego zarówno rozwiernie jak i uchylnie - identycznie jak w oknach pionowych.Okna kolankoweZespolenie kolankowe montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z kołnierzem uszczelniającym EU. W ofercie firmy Fakro występują okna kolankowe otwierane uchylno-rozwieralnie, uchylnie oraz nieotwierane. Okno kolankowe BDL otwierane uchylnie i rozwiernie: uchylenie skrzydła maks. 11cm, rozwarcie skrzydła do 90°. Zarówno funkcja uchylna jak i rozwierna obsługiwana jest za pomocą jednej klamki znajdującej się w bocznej części skrzydła. Tę wersję okna można zamknąć na kluczyk, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Okno może być otwierane na prawą lub lewą stronę. Okno kolankowe BVL otwierane uchylnie: uchylenie skrzydła maks. 11cm, klamka znajduje się w górnej części skrzydła. Opcjonalnie okna może posiadać klamkę z zamknięciem na kluczyk.

roleta wewnętrznaRoleta wewnętrzna ARP
Roleta ARP stanowi ochronę przed światłem zapewniając podczas słonecznych dni przyjemne zacienienie wnętrza. Zaciągnięta na okno dachowe zasłania ostre światło słoneczne. Roleta ARP to również dodatkowa dekoracja wnętrza na poddaszu. Szeroka gama kolorów i bogaty wybór wzorów materiału sprawia, że roleta podnosi estetykę wnętrza i pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia. Prowadnice aluminiowe kryją brzegi materiału i pozwalają ustawić zasłonę w dowolnej pozycji.Roleta ARP oferowana jest w dwóch wersjach sterowania
:

  • roleta ARP obsługiwana ręcznie,
  • roleta ARP-E sterowana elektrycznie po podłączeniu do jednego z urządzeń sterujących Fakro.

    Charakterystyka:
  • stopniowa redukcja dopływu światła,
  • szeroka paleta kolorów zaspokajająca indywidualne oczekiwania,
  • możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki bocznym prowadnicom,
  • zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety,
  • częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym.
Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także