Nowości w złocie

Złoto nieodmiennie kojarzy się z przepychem i nawet jego niewielka ilość nadaje wnętrzu bogaty wygląd. Na targach Cersaie 2007 Villeroy & Boch zaprezentował nowe elementy w kolekcjach, które dotąd dalekie były od tego typu estetyki.

Creative System New – złoto jak ze wschodniej baśni.
Creative System New jest obecna na rynku już od kilku lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyróżnia się bogatą matrycą kolorów, różnorodnością dekorów i ciekawymi rozwiązaniami takimi jak zdjęcie naniesione na płytkę, płytka z logiem widocznym w ultrafiolecie czy zespolona z wieszakiem na ręcznik. Seria elementów dekoracyjnych Creative System New Gold wprowadza do kolekcji zupełnie nową jakość. Obejmuje ona dwie płytki dekoracyjne w formacie 20 x 20 cm, biało-złotą
i złoto-czarną z arabeskowym wzorem, listwy 3 x 20 cm w paski w tych samych kolorach oraz złotą, wypukłą listwę 1,2 x 20 cm. Są tak szykowne, że będą efektownie wyglądać nawet w salonie.

płytki ściennepłytki dekoracyjne

Moonlight – złoto zaklęte w mozaice.

Kolekcja Moonlight, która swoją premierę miała na targach Cersaie 2006, operuje płytkami
w nietypowych formatach (30 x 90 cm) i stonowanych kolorach (biały, kremowy). W tym roku wzbogacono ją o nowe, atrakcyjne elementy dekoracyjne. Złota mozaika przyciąga wzrok nie tylko dzięki swej niezwykłej barwie. Złote kostki o rozmaitych odcieniach, wzorach i fakturze wymieszane są z matowymi beżowymi, co sprawia, że mozaika wydaje się „żywsza” i migocze jeszcze bardziej. Dostępna jest także druga wersja kolorystyczna – srebrno-szara, równie wytworna, choć o chłodniejszym uroku. Przeciwwagę dla tego zbytku stanowią beżowe i jasnoszare płytki w formacie 30 x 90 cm – gładkie podstawowe i dekoracyjne z subtelnym, jakby naszkicowanym motywem róż – oraz listwy 7 x 30 cm z tym samym wzorem.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także