Nożyce do krzewów

nożyce do krzewów

Minęły już czasy, kiedy oryginalnie uformowane bukszpany można było podziwiać tylko w ogrodach pałacowych lub parkach. Poza tym krzew funkcjonował także w zwykłych ogrodach, ale wyłącznie jako oprawa grządek. Obecnie w przydomowych ogrodach coraz częściej widuje się pięknie przystrzyżone bukszpany – w kształcie kuli, stożka, spirali, a nawet bohaterów bajek.

Takie dzieła nie muszą być wytworem wyobraźni tylko profesjonalnych ogrodników, lecz również ogrodnicy-hobbyści mogą niewielkim kosztem dać upust swojej kreatywności. Wystarczy mieć nożyce Isio firmy Bosch do krzewów. Urządzenie jest lekkie (300 g), poręczne i łatwe w obsłudze.

Cechą szczególną nożyc z ostrzem o długości 12 cm jest akumulator litowo-jonowy. Ta technologia ma wiele zalet. Duży stopień kumulacji energii wpływa na mniejsze wymiary i ciężar urządzenia. Akumulatory rozładowują się tylko w nieznacznym stopniu, nie występuje w nich efekt pamięci, co pozwala na ładowanie w dowolnej chwili, bez ryzyka obniżenia pojemności akumulatora.

strzyżenie krzewunarzędzia ogrodoweNożyce Isio czysto i precyzyjnie przycinają gałązki bukszpanu. Można nimi łatwo manewrować, nawet wtedy, gdy krzew rośnie w miejscu trudno dostępnym. W ofercie dostępne jest drugie ostrze, które umożliwia przycinanie trawy. Jednym ruchem ręki można wtedy zmienić nożyce do krzewów w nożyce do trawy. Dodatkowo dostępny drążek teleskopowy ułatwia przycinanie krawędzi trawnika, pielęgnację ścieżek, rabat.

nożyce do trawyPo zakończeniu pracy użytkownik może umieścić narzędzie w praktycznej stacji ładującej. Czas działania akumulatora wynosi ok. 40 minut. Wystarczy to do przycięcia krawędzi trawnika na dwóch boiskach do piłki nożnej. Całkowicie pusty akumulator można szybko naładować. Już po dwóch i pół godzinie ładowania akumulator jest napełniony w 80%. Dzięki nożycom Isio można cieszyć się wspaniałym ogrodem pełnym kunsztownie uformowanych krzewów, a jedynym ograniczeniem pozostaje fantazja użytkownika.

Kto nie chce zdawać się przy pracy na własne oko, może najpierw przygotować szablon. Do wykonania kształtu stożka wystarczą cztery równej długości listewki połączone ze sobą jednym końcem. Do bardziej skomplikowanych kształtów można użyć odpowiednio uformowanych siatek z drutu.

Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także