Odkurzacze parowe

Odkurzacze parowe - zdjęcie 1

Wygoda mieszkania sprowadza się nie tylko do ładnego i funkcjonalnego urządzenia pomieszczeń, ale tworzy ją również nasza dbałość o czystość i estetykę pomieszczeń. Bez trudu zyskamy zamierzony efekt lśniących wnętrz przy użyciu nowoczesnego sprzętu sprzyjającemu domowym porządkom.

Pomogą nam w nich odkurzacze parowe firmy Kärcher oznaczone symbolami SV 1802 i SV 1902. Poprzez połączenie, w jednym urządzeniu, dwóch sposobów czyszczenia-odkurzania oraz czyszczenia parowego - odkurzacze zapewniają kompleksową dbałość o czystość w każdym domu lub mieszkaniu i to w sposób przyjazny środowisku. Z tego też względu, jak również z uwagi na wyposażenie odkurzaczy w filtr Hepa oraz filtr wodny, są one szczególnie polecane dla osób cierpiących na alergie wziewne.

Skuteczność sprzątania

Odkurzacze parowe skutecznie usuwają luźny kurz jak i związane z podłożem zabrudzenia z podłóg pokrytych wykładzinami, materiałem PCV, podłóg z kamienia naturalnego, płytek ceramicznych, terakoty. Zasada działania tych odkurzaczy, która wykorzystuje w czyszczeniu gorącą parę wodną i to  w jednej operacji wraz z odkurzaniem, powoduje, że dodatkowa praca tradycyjnego odkurzacza staje się zbędna. Gorąca para wodna rozpuszcza nawet bardzo trudne do usunięcia zanieczyszczenia olejowe, a ssawka podłogowa natychmiast zasysa uwolnione zabrudzenia. Po takim sprzątaniu podłogi nie trzeba jej wycierać. Uwolnione zabrudzenia nie są jednak zasysane do worka jak w tradycyjnym odkurzaczu, lecz "pochłaniane"  przez filtr wodny. Zbiornik tego filtra posiada tzw. „nadmiar pojemności” (0,6 l), który pozwala na zbieranie odkurzaczem np. rozlanych cieczy.

Odkurzacze parowe - zdjęcie 2Odkurzacze parowe - zdjęcie 3
Obydwa modele parowych odkurzaczy wyposażono w zgrubny filtr kurzu, filtr piankowy i filtr Hepa - wyłapujący cząsteczki alergenów, takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, bakterie i wydzieliny. Taka wielostopniowa filtracja w odkurzaczach serii SV pozwala utrzymać powietrze w sprzątanych pomieszczeniach na poziomie czystości oczekiwanym przez alergików.

To jeszcze nie wszystko...
Bogate - standardowe wyposażenie obydwu modeli odkurzaczy parowych umożliwia zastosowanie SV 1802 i SV 1902 do rozwiązania niemal każdego problemu napotkanego podczas sprzątania, czy będzie to oczyszczenie kranów, luster, płytek podłogowych, kaloryferów, czy też odświeżenie dywanów i roślin pokojowych ze szczególną ostrożnością. Jako wyposażenie dodatkowe Kärcher oferuje również dwa modele żelazek parowych. Teraz wraz z zakupem odkurzacza możecie Państwo równocześnie stosować czyszczenie parowe, a w chwilę później zająć się prasowaniem - bez zmiany sprzętu domowego.

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kärcher

Polecamy Ci również

Zobacz także