Ogrzewanie domu – nowoczesne spalanie

Ogrzewanie domu – nowoczesne spalanie

Od wielu już lat, z powodu wysokich kosztów ogrzewania olejem opałowym i gazem, inwestorzy wybierają często wielokrotnie tańsze ogrzewanie automatycznymi kotłami na ekogroszek i miał.

ekologiczne ogrzewanieFirma "Carbon II" sprzedała i uruchomiła w latach 1999-2014 ponad 3 tys. tych urządzeń różnej wielkości w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, szkołach i przedsiębiorstwach. Kontynuuje popularyzację tej technologii, będącej kompromisowym rozwiązaniem pomiędzy kosztami ogrzewania a komfortem obsługi.

Wieloletnie doświadczenie firmy "Carbon II" w sprzedaży, obsłudze oraz w serwisowaniu kotłów z podajnikiem różnych producentów, pozwoliło na wyłonienie kilku ważnych cech, jakie powinien mieć dobry kocioł na ekogroszek:  

  • wymiennik ciepła - w postaci pionowych płyt lub rur - zapewnia brak możliwości osiadania warstw popiołu na powierzchniach odbioru ciepła od spalin, a w efekcie wysoką sprawność energetyczną kotła przez cały sezon, bez konieczności częstego czyszczenia. Przystosowaniu suchego węgla kocioł wystarczy wyczyścić 3-5 razy w roku a nie co tydzień lub częściej jak w kotłach z wymiennikiem poziomym, "półkowym";
  • palnik wielopaliwowy typu "Brucer" - solidność wykonania i wysoka trwałość w eksploatacji, proste i łatwe czyszczenie, palnik wykazuje małą wrażliwość na gorszej jakości węgiel tworzący szlakę, zapewnia też spalanie miałów węglowych z bardzo dobrym skutkiem, umożliwia ponadto współspalanie węgli, miałów węglowych, biomasy i zboża w dowolnych proporcjach, sterowany nowoczesnym sterownikiem elektronicznym typu "eCoal" daje możliwość spalania pelletów;
  • nowoczesny podajnik z żeliwnym ślimakiem odpornym na ścieranie w wysokiej temperaturze, zapewniający dobre spalanie węgla o granulacji 0-40 mm, który jest bardziej dostępny i tańszy od ekogroszku. Odlewana z żeliwa rura podajnika w kształcie litery "U" zapobiega zrywaniu zawleczek, duża pojemność wodna kotła zapewnia bezpieczeństwo w warunkach nagłego braku energii elektrycznej - eliminuje możliwość zagotowania wody, nowoczesny sterownik adaptacyjny typu "eCoal" automatycznie dostosowuje optymalne do potrzeb podawanie paliwa i powietrza, kontrolując przy tym temperaturę spalin, wody w kotle i ciepłej wody w bojlerze. Kontrola temperatury wody powrotnej zabezpiecza kocioł przed korozją a zespół czujników temperatur sygnalizuje m.in. potrzebę czyszczenia kotła.

Sterownik ten ma tygodniowo-pogodową i pokojową automatykę, pozwala ponadto na ciągłą rejestrację wszystkich parametrów pracy kotła oraz w razie potrzeby na zdalną kontrolę i regulację przez internet. Pozwala także na zdalny podgląd ilości zapasu węgla w zbiorniku oraz przewidywany termin uzupełnienia paliwem. Łączność przez internet umożliwia także serwisowanie kotłów na odległość. Więcej informacji na naszej stronie www.carbon2.pl.           

Najnowszy, opatentowany program spalania węgla autorstwa firmy "Elektro-System" nazwany "Spalanie grupowe" dostosowuje ilość podawanego węgla do jego jakości i szybkości spalania - nie poda kolejnej dawki paliwa dopóki nie spali poprzedniej. Ogranicza tym sposobem straty popielnikowe do minimum. Wszystkie te cechy gwarantują wysoką trwałość  kotłów, oszczędne zużycie paliwa, komfort użytkowania i ekologię.

Firma  "Carbon II" oferuje ponadto:  fachowy montaż kotła, właściwy dobór urządzeń w kotłowni, prawidłową pierwszą regulację, gruntowne szkolenie obsługujących, stałą opiekę i porady w trakcie użytkowania, niezwłoczny, skuteczny serwis - gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz części zamienne, dostawy właściwego opału oraz wszelkie porady w zakresie jego doboru.

mgr inż. Michał Suski

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Patrycja Nowak

Źródło: Ineterbud

Polecamy Ci również

Zobacz także