Okno w pokoju dziecka

0
Okno w pokoju dziecka

Bardzo często pokoje naszych dzieci zlokalizowane są na poddaszu. Dlatego warto zadbać, aby były one właściwe wyposażone. Wszystkie okna Velux są bezpieczne dla użytkowników. Są w ofercie produkty, które dzięki dodatkowym funkcjom są szczególnie praktyczne w pokojach dziecięcych.

okno w pokoju dzieckaOkno wyjątkowo łatwe w konserwacji
Jak wiemy nasze dzieci, szczególnie te w młodszym wieku, lubią wykorzystywać różne powierzchnie do prezentowania swoich zdolności plastycznych. Okno Velux  GGU jest wyjątkowo łatwe do czyszczenia. Specjalna konstrukcja - rdzeń drewniany pokrywany grubą warstwą poliuretanu malowanego na biało – gwarantuje wyjątkową wytrzymałość. Niegroźne są mu farby i kredki naszych dzieci albo uderzenie cięższą zabawką. Okno wyposażone jest w klapę wentylacyjną z filtrem, która umożliwi wietrzenie pokoju bez otwierania okna. Wbudowany filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się do pomieszczeń kurzu, piasku pyłków roślinnych czy owadów. Okno można obrócić o 180o i zablokować i wygodnie umyć.

Pełne zaciemnienie w ciągu dnia
Sen to zdrowie, małe dzieci często śpią w ciągu dnia lub kładą się do łóżeczka, gdy za oknem jest jeszcze widno. Dlatego idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego są rolety zaciemniające Velux. Efekt całkowitego zaciemnienia uzyskuje się również przy dużym nasłonecznieniu. Swoje właściwości zawdzięczają specjalnej aluminiowej powłoce, umieszczonej na poliestrowej tkaninie,
z której są wykonane. Co jest również ważne są odporne na zabrudzenia i niezwykle łatwe
w konserwacji. Wybierając z ponad 50 kolorów możemy dopasować wzór do każdego wystroju wnętrza. Unikalny system Pick&Clik sprawia, że montaż jest niezwykle prosty i można wykonać
go samodzielnie.

okno na poddaszuBezpieczne okno
Większość okien Velux  wyposażona jest w uchwyt otwierający zlokalizowany w górnej części okna. Dlatego też rodzice mogą być pewni, że mniejsze dziecko samodzielnie nie otworzy okna. Bardziej zapobiegliwi rodzice mogą wyposażyć każde okno w zamek z kluczykiem. Wszystkie okna Velux  przeznaczone do montażu na wysokości  90 centymetrów od podłogi są wyposażone w tzw. szyby bezpieczne (okna kolankowe lub dolne elementy przedłużające). W momencie stłuczenia, dzięki zastosowanej w niej folii sklejonej z szybami nie rozkruszy się ona na drobne kawałki, ale pozostanie w ramie. Każde okno, również to zainstalowane wyżej, może być wyposażone w szybę bezpieczną, ale nie jest to rozwiązanie standardowe, za ten dodatek trzeba będzie dopłacić. Najlepiej podjąć taką decyzję w momencie zakupu, ponieważ wymiana szyby w zainstalowanym oknie będzie zdecydowanie droższa.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także