Okrągłe umywalki

Ta znana od wielu lat seria ceramiki łazienkowej została uzupełniona o atrakcyjne modele umywalek i miskę ustępową. Teraz łazienka Preciosa może być urządzona na wiele sposobów.

Umywalki Preciosa, firmy Kerameg po raz pierwszy zaprezentowano w 1969 r. jako "innowacje estetyczne", wtedy zostały uznane za ,"standard wzorniczy". Dlaczego pomysł zyskał uznanie? Nowe rozwiązanie powstało po połączeniu prostokątnego blatu z okrągłym kształtem umywalki. Projekt okazał się bardzo praktyczny w użyciu i dodatkowo tworzył ciekawy projekt do aranżacji akcesoriów łazienkowych.

Serie wzbogacono o trzy modele okrągłych umywalek przystosowanych do postawienia na blacie (średnica 38, 46 cm), wpuszczenia w blat (średnica 42, 46, 50 cm) i podblatowych (średnica 35, 38 42 cm). Umywalki te posiadają wersje do zamontowania baterii jednootworowej lub baterii ściennej. Kształty umywalek umożliwiają różny sposób zestawiania ich z blatem."Przykładem czystej formy" są również dwie nowe małe umywalkiw kształcie koła, które przystosowane są do montażu przy ścianie lub w narożniku. Obie umywalki maja średnicę 33 cm i otwór do zamontowania baterii stojącej. Pod względem wzorniczym dopasowana jest także wisząca miska ustępowa. Jej kształt to połączenie dwóch przenikających się brył - owalu i prostopadłościanu. Miska ustępowa Preciosa ma zamkniętą krawędź spłukiwania. W połączeniu z dotychczas produkowanymi umywalkami o szerokości 60, 80 i 100 cm oraz umywalką podwójną (130x55 cm), cała gama wyrobów Preciosa daje możliwość nadania łazience nowego stylu. Ceramika Preciosa produkowana jest w kolorze białym, który podkreśla estetykę wnętrza.Wyroby ceramiczne z serii Preciosa, pokryte są szkliwem KeraTect ułatwiającym utrzymanie czystości w łazience.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Keramag, hydro-style.com.sg

Polecamy Ci również

Zobacz także