Oryginalne zagłówki łóżka

Oryginalne zagłówki łóżka

Niebanalny zagłówek odpowiednio dobrany do łóżka może odmienić aranżację sypialni. Wystarczy ciekawy pomysł i odrobina kreatywności.

zagłówek-akwarium

Zagłówek możemy dokupić oddzielnie do posiadanego już łóżka, wybierając spośród wielu kolorów
i rozmiarów. Jednak naprawdę spektakularny efekt aranżacyjny osiągniemy, stawiając na własny pomysł i wykonanie. Nie potrzeba tutaj wielkich zdolności artystycznych, możemy stworzyć nietuzinkową dekorację łóżka w bardzo prosty (i bezpieczny dla kieszeni) sposób.

zagłówek w formie półki na książkizagłówek z książek

Na przykład możemy wykorzystać zagłówek jako miejsce na książki, które nie mieszczą nam się już na półkach. Wystarczy zamontować za wezgłowiem łóżka dyskretną półeczkę, na której można poukładać piętrzące się woluminy. Można również rozłożyć książki i przymocować je do ściany, tworząc swoistą książkową mozaikę.

zagłówek obity materiałem

Jako zagłówek może służyć również płyta ze sklejki lub deska obszyta gąbką i naciągniętym na nią materiałem, co jest naprawdę proste do wykonania. Fanom prostych rozwiązań z pewnością sposoba się też pomysł utworzenia nad łóżkiem mozaiki ze zdjęć. Z kolei w pokoju chłopca idealnie sprawdzi się zagłówek przypominający kokpit pilota.

Miłośników stylu z minionych epok zachwyci zagłówek w formie starej sztukaterii, archaicznego zegara lub wielkich, namalowanych na ścianie wrót.

zagłówek z drewnianych patykówzagłówek stylizowany na starą sztukaterię

zagłówek w formie półki z poduszkązagłówek - drzwi namalowane na ścianiezagłówek - zegar

zagłówek przypominający kokpit

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także