Oświetlenie łazienkowe

W czasach, kiedy mieszkaniowy clubbing towarzyski staje się coraz bardziej popularny, mieszkanie - tak samo jak sposób bycia, mówienia czy ubierania staje się naszą wizytówką. I wcale nie chodzi o to, by na urządzanie własnego "M" wydawać fortunę.

Znacznie cenniejszy jest pomysł. Takim pomysłem jest oświetlenie dekoracyjne. Dzięki właściwemu wykorzystaniu światła, zwyczajne z pozoru przedmioty przyjmują nowy wymiar. Zmienia się intensywność barw, powierzchnia, struktura i kształt przedmiotów.

Odpowiedzialne światłooświetlenie łazienkowe
Dom zaspokaja przede wszystkim potrzebę schronienia i odpoczynku. Odpowiedni dobór światła do indywidualnego charakteru pomieszczenia sprzyja odpoczynkowi i regeneracji sił. Ponadto uspokaja i sprawia, że mamy bardziej pozytywny stosunek do świata. Światło często decyduje o tym, jak odbieramy daną przestrzeń i jak się w niej czujemy. Jednak właściwy dobór oświetlenia wbrew pozorom wcale nie jest taką prostą sprawą. Lampy muszą dawać odpowiednią ilość światła, a forma opraw pasować do całości aranżacji. W dodatku oświetlenie powinno być energooszczędne i dostosowane do "kieszeni" właściciela.

Naprzeciw wyobraźni
Inżynierowie i projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują innowacyjne źródła światła, które łączą w sobie te wszystkie elementy: są funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne, podkreślające design pomieszczenia. LedTec to konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem światła są diody LED zatopione w przezroczystym PCV. To technologia nieporównywalna z tradycyjnymi wężami "żarówkowymi". Żywotność zastosowanych diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia. Przewody LedTEC dają fantastyczny efekt świetlny, gdyż ich jasne światło diod rozpraszane jest przez transparentną obudowę, nie powodując nieprzyjemnych i niepożądanych refleksów. Dzięki tym zaletom, LED-y stosowane dotąd do tworzenia reklam świetlnych oraz elementów dekoracyjnych w klubach i restauracjach, coraz częściej znajdują swoje zastosowanie także we wnętrzach domów. Idealnie nadają się do podkreślania elementów architektonicznych – słupów, wnęk, schodów czy podświetlenia powierzchni szklanych.

Świetlne metamorfozy
Wykorzystanie węży LedTEC w mieszkaniu może spowodować prawdziwą metamorfozę pomieszczenia. LedTEC - i zamontowane we wnękach czy przestrzeniach stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych, świetnie wyeksponują dane miejsce, nadając mu wyjątkowy charakter. Oświetlenie tego typu śmiało można wykorzystać w salonie, kuchni czy łazience. Umieszczone za szkłem czy powierzchnią z przezroczystej pleksi LED-y stworzą ciepły, świetlny klimat. Zresztą ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Wyobraźnia ma tutaj szerokie pole do popisu.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Lars

Polecamy Ci również

Zobacz także