Oświetlenie światłowodowe

W dobie światła laserowego, elektrycznego i świecących polimerów, nie ma problemów z aranżacją niezwykłego oświetlenia w pomieszczeniu. Niezwyczajne efekty dają światłowody, a można z nich wyczarować gwiazdy tuż nad głową.

światłowody w suficieNiezwykłe efekty
Firma Ekomp swoją ofertę wzbogaciła o zestaw oświetlenia światłowodowego "Gwieździste Niebo Kryształowe Gwiazdy". Oświetlenie światłowodowe idealnie nadaje się do naszych mieszkań i staje się ich prawdziwą ozdobą. Światłowody umożliwiają niezwykłe kształtowanie wnętrz oraz tworzenie atmosfery wypoczynku, relaksu i intymności. Dodatkową zaletą stosowania światłowodów jest bezpieczne użytkowanie, gdyż nie przewodzą one prądu, ciepła, a dodatkowo eliminują niekorzystne promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone oraz nie powodują zakłóceń elektromagnetycznych. Światłowody są także tanie w utrzymaniu i bardzo ekonomiczne.

Montaż
Ten elegancki zestaw przypominający gwiazdy, składa się z generatora światła z migoczącymi i zmieniającymi się w sposób ciągły kolorami i warkocza przewodów światłowodowych dodatkowo wyposażonego wewnątrz w dodatkowy przewód, który chroni je przed nadmiernym zgięciem lub załamaniem umieszczenia na końcu światłowodu. Światłowody można w łatwy i szybki sposób montować w sufitach i ścianach z suchego tynku, łączyć ze szkłem, lustrem, ceramiką i tworzywem sztucznym. Jak zamontować wiązkę i kryształki? Włóż koniec wiązki światłowodowej połączonej razem za pomocą szybkozłączki w otwór w przedniej części generatora. Następnie ułóż nitki w dowolny sposób i przykręć na ich końcach kryształki.

Miejsce dla generatora

Wybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać, by wybrać miejsce gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, kurzu, wilgoci, ciepła, niskiej temperatury. Generator może być umieszczony w dowolnym położeniu – poziomo lub pionowo, może być zamontowany na ścianie lub suficie. Jego otwory wentylacyjne umieszczone z tyłu muszą posiadać wolną przestrzeń aby zapewnić swobodny przepływ powietrza.

Zastosowanie
Ponieważ światło jest niezwykle dekoracyjne, znajduje szerokie zastosowanie w dziedzinie stylizacji wnętrz. Jest więc obecne w obiektach publicznych: hotelach, kasynach, restauracjach. Coraz chętniej sięgają po nie użytkownicy domów i mieszkań, gdyż dekoracyjne światłowody mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne oświetlenie w sypialniach, salonach, łazienkach i pokojach dziecięcych.

oświetlenie światłowodoweróżne kolory oświetlenia światłowodowegoświatłowody

Dane techniczne:
napięcie zasilania - 230 V AC 50/60 Hz
generator ze zmianą 6 kolorów - czerwony, niebieski, zielony, fioletowy, pomarańczowy, żółty
źródło światła - halogen 75 W 3000 h
wymiary generatora - długość 190 mm, szerokość 160 mm, wysokość 130 mm
waga - 1,8 kg
ilość przewodów - 35 szt
długość przewodów - 20 szt x 2 m + 15 szt x 3,5 m
kryształki - 35 szt (20+15)

Cena hurtowa zestawu zaczyna się od 2690 zł netto.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Ekomp

Polecamy Ci również

Zobacz także