Oszczędzanie wody w kuchni

5
Oszczędzanie wody w kuchni

zlewozmywak z ociekaczemOszczędzanie wody jest jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do obniżenia kosztów utrzymania mieszkania. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by obniżyć zużycie wody w domu.

To, co zaoszczędzimy na wodzie w miesiącu, może nie być pokaźną sumą, ale w skali całego roku będzie to już istotna kwota. Jeśli zmywamy naczynia ręcznie, warto zakręcić wodę na czas mycia i odkręcić ją dopiero w celu opłukania umytych naczyń. W szybkim i oszczędnym wykonaniu tego zadania pomoże nam wygodny zlewozmywak z głęboką komorą i ociekaczem oraz bateria z ruchomą wylewką i natryskiem.

bateria kuchennaCi, którzy cenią swój czas lub po prostu nie lubią myć naczyń ręcznie, najczęściej korzystają ze zmywarki. Wybierając urządzenie, musimy zwrócić uwagę na zużycie wody i klasę energetyczną. Funkcje i wielkość zmywarki powinny być dopasowane do naszych potrzeb: dla dużej rodziny idealny będzie pojemny model, który pomieści nawet 14 zestawów naczyń. Na przykład zmywarka Franke FDW 614 DTS 3B A++ posiada trzy duże kosze, dzięki którym możemy zmyć więcej naczyń za jednym razem, a zużyjemy przy tym nie więcej niż 9 litrów wody.

zmywarka do naczyń
Jednak nawet wtedy, kiedy posiadamy zmywarkę, używamy baterii zlewozmywakowej podczas rozmaitych kuchennych czynności: mycia rąk, warzyw lub owoców czy przyborów kuchennych podczas gotowania. Odpowiednia armatura pozwoli nam na ograniczenie zużycia wody. Dzięki baterii z funkcją natrysku szybciej opłuczemy warzywa i owoce, a nie zużyjemy dużo wody. Model Franke Lounge wyposażony jest w dwustopniowy przełącznik zabezpieczający przez otwarciem od razu pełnego strumienia, co pozwala na świadome zadecydowanie o ilości zużytej przez nas wody. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet do 30 procent wody.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Franke

Polecamy Ci również

Zobacz także