Panele akustyczne - design w biurze

Panele akustyczne - design w biurze

W projektowaniu nowoczesnego biura funkcjonalność nadal pozostaje najważniejszym priorytetem. Jednak nie oznacza to wcale, że przestrzenie biurowe muszą być zwyczajne, proste, czy nudne. W tworzeniu koncepcji biur przyjaznych pracownikom architekci zwracają coraz większą uwagę nie tylko na odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, ale też na jej estetykę. Wychodząc naprzeciw tym trendom, firma Ecophon, we współpracy ze znanymi projektantami, i z wykorzystaniem nietuzinkowych form graficznych, stworzyła serię designerskich paneli akustycznych – Muralis.

panele akustyczne Fantasiapanele akustyczne Glory

Wysokiej jakości panele dźwiękochłonne firmy Ecophon to nowoczesne systemy przeznaczone
do ograniczania propagacji dźwięku w pomieszczeniach. Dzięki ich odpowiedniemu zastosowaniu, odgłosy rozmów czy urządzeń biurowych są mniej słyszalne w dalszych strefach biura. Montaż paneli akustycznych ogranicza odbicia dźwięku, przyczyniając się do poprawy komfortu pracy osób się w nim znajdujących – tłumaczy Wojciech Jórga z firmy Ecophon.

Coraz częściej osoby, których praca wymaga ciągłego skupienia i dużej koncentracji, narzekają
na warunki panujące w biurach. Odgłosy dochodzące z drugiego końca pomieszczenia spowalniają, a nawet wręcz uniemożliwiają pracę. Fragmenty rozmów naszych kolegów, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych, docierają do nas, odrywając nas od wykonywanej pracy –
tłumaczy zjawisko Wojciech Jórga. Trudno skoncentrować się na wymagającym zadaniu, kiedy w naszej głowie krążą poszczególne słowa, wyrażenia lub zdania, wypowiedziane przez współpracowników kilka minut wcześniej - dodaje.

panele akustyczne Old SchoolS Chair Trio

Adaptacja akustyczna pomieszczenia w dużym stopniu wpływa na poprawę komfortu wykonywanych zadań, szczególnie w nowoczesnych, otwartych przestrzeniach biurowych typu open space. Kluczowe jest również zadbanie o odpowiednią akustykę sal konferencyjnych. Moda na industrialne wnętrza nie mija, jednak planując wnętrze biura należy zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe, ich jakość oraz funkcjonalność. Szkło i surowy beton w nieodpowiednich proporcjach nie tylko mogą oszpecić przestrzeń biurową, ale również pozbawić ją jakiejkolwiek funkcjonalności. Materiały dźwiękochłonne, takie jak panele ścienne, dobrze i dyskretnie komponują się z biurową rzeczywistością.

Do tej pory panele akustyczne produkowane były w jednolitych, prostych barwach. Teraz, nowoczesne systemy są nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią dodatkowy element dekoracyjny. Seria Muralis od Ecophon to efekt współpracy firmy z pięcioma uznanymi, europejskimi projektantami. Każdy z nich prezentuje inną wizję i własną metodę ekspresji. Niektórzy, tak jak Celine Cavallin, swoimi projektami odwołują się do klasyki designu, inni, jak Susann Sivonen, postawili na mocniejszy, emocjonalny przekaz bazujący na wewnętrznych przeżyciach. W rezultacie powstały efektowne projekty graficzne o różnorodnym charakterze i nietuzinkowej estetyce, które samodzielnie, lub w połączeniu z panelami w jednolitych kolorach, pomogą stworzyć komfortowe wnętrze o unikatowym charakterze i praktycznych właściwościach.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ecophon

Zobacz także