Papier do pieczenia – sposób na czysty kran i łatwiejsze prasowanie

0
Papier do pieczenia
Papier do pieczenia to niezastąpiona rzecz w kuchni i nie tylko.

Papier do pieczenia znajdziemy w kuchni, używamy go do pieczenia bezy, smażenia, ale nie tylko. Z pewnością papier woskowany może ułatwić wiele domowych czynności, jakich? Przekonajcie się sami.

Oczywiste jest, że papier do pieczenia ma wiele zastosowań w sferze kulinarnej. Jednak jest to produkt, który z powodzeniem przyda się nie tylko w kuchni. Oto kilka nietypowych i zaskakujących zastosowań papieru woskowanego.

Świece dekoracyjne

Przed włożeniem świec do szafki owin je papierem do pieczenia.

taniabri777 Pixabay.com
Czysty kran

Przetrzyj kran papierem do pieczenia, a nie będą na nim pozostawały odciski palców.

RonPorter Pixabay.com
Otwieracz do konserw

Do czyszczenia otwieracza do konserw użyj papieru do pieczenia, szybko usuniesz wszelkie zabrudzenia i tłuszcz.

richistry Pixabay.com
Deska do krojenia

Przed krojeniem mięsa, wyłóż deskę papierem do pieczenia.

RitaE Pixabay.com
Otwarte wino

Dzięki zastosowaniu papieru do pieczenia łatwiej usuniesz korek od wina.

Gadini Pixabay.com
Żelazko

Ułatwisz sobie prasowanie przecierając papierem do pieczenia stopę żelazka.

RitaE Pixabay.com
Zamek błyskawiczny

Na zacinający się zamek w torebce z pomocą przyjdzie papier woskowany.

Free-Photos Pixabay.com
Kurz na meblach

Górne półki wyłóż papierem woskowanym, a unikniesz gromadzenia się kurzu bezpośrednio na meblach.

Katarzyna Laszczak
Zasłona prysznicowa

Zasłona prysznicowa nie będzie wydawała nie przyjemnych dźwięków, jak metalową rurkę przetrzesz papierem woskowanym.

jarmoluk Pixabay.com
Mycie podłogi

Umieść papier do pieczenia na mopie i zmyj podłogę i zobacz co się stanie.

stevepb Pixabay.com

Papier do pieczenia – idealny do sprzątania

Czyszczenie kranu za pomocą papieru do pieczenia. Po umyciu baterii mogą zostać zacieki z wody, aby się ich pozbyć, wystarczy przetrzeć kran papierem woskowym. Wszystko dzięki niewidzialnej warstwie wosku, który zapobiega gromadzeniu się kropel wody i powstawaniu odcisków palców.

Mycie podłogi stanie się łatwiejsze, jak owiniesz swojego mopa papierem do pieczenia. Aby papier się nie zsunął, owiń go taśmą lub gumką recepturką. W ten sposób usuniesz brud i kurz, który gromadzi się na podłodze.

Zobacz także: Mikrofalówka – nie tylko do gotowania. Domowe triki z wykorzystaniem kuchenki

Kurz na meblach, a zwłaszcza na górnych półkach jest rzadko usuwany. Warto położyć na nich papier do pieczenia i w ten sposób zapobiegniemy gromadzeniu się tam brudu i kurzu. Aby pozbyć się tłustej warstwy na meblach, należy przetrzeć je papierem woskowanym.

Domowe triki z użyciem papieru do pieczenia

Zasłonka od prysznica może nie jest zbyt dekoracyjna, ale z pewnością Ci, co ją mają, narzekają dodatkowo na dźwięki, jakie wydaje przy jej przesuwaniu. Jest na to jeden niezawodny patent z użyciem papieru do pieczenia. Wystarczy jak, przetrzecie metalową rurkę papierem woskowanym, a piskliwy odgłos zniknie.

Jeśli zamek błyskawiczny w kurtce lub torebce się zacina, to wystarczy go potrzeć papierem woskowanym, a problem zniknie.

Łatwiej wyprasujemy ubrania, jak przed tą czynnością przetrzemy stopę żelazka papierem do pieczenia. Wówczas żelazko łatwiej i lżej będzie się przesuwało po tkaninach.

Kiedy pozostanie nam wino w butelce i jesteśmy zmuszeni je zakorkować, to na drugi dzień jest problem z ponownym usunięciem korka. Wystarczy, jak owiniemy zatyczkę papierem do pieczenia. Papier musi wystawać nieco ponad wierzch korka.

Papier, który chłonie wilgoć i brud – należy nim wyłożyć półki w lodówce. Jeśli się zabrudzi, to go usuwamy, a lodówka pozostaje czysta. Papier do pieczenia sprawdzi się także wyłożony na desce. Pochłonie z niej wilgoć z mięsa, co ułatwi późniejsze jej doczyszczenie.

Polecamy także: Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej – tego o niej mogłeś nie wiedzieć

Konserwacja narzędzi

Po skończonej pracy w ogrodzie narzędzia są brudne. Wystarczy przetrzeć je papierem woskowym, a dodatkowo zabezpieczymy je przed rdzą. To samo możemy uczynić z narzędziami domowymi, takimi jak otwieracz do konserw. Należy przetrzeć ostrza papierem, ta czynność usunie tłuszcz i brud i przy okazji zabezpieczy narzędzie przed stępieniem się.

Przechowywanie świeczek

Jeżeli jesteś fanem świeczek i kupujesz je w ilościach hurtowych, to wiesz, że należy je odpowiednio przechowywać. W tym celu przychodzi z pomocą papier do pieczenia. Owiń świece papierem i nie dopuść do tego, aby pobrudziło Ci się wnętrze szafki.

 

 

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także