Papy dachowe - chronią i zdobią

Papy dachowe - chronią i zdobią

Tomasz StefaniakRozmawiamy z Tomaszem Stefaniakiem, wspólnikiem PrzedsiębiorstwaBudowlanego CASTOR - jednej z największych i najstarszych łódzkich firm wykonujących pokrycia dachowe.

Jakie były początki Pana firmy?
W 1989 roku wraz z przyjaciółmi, Jarosławem Kędzia i Radosławem Włodarczykiem, absolwentami Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej, założyliśmy firmę budowlaną. Od samego początku postanowiliśmy, że będziemy specjalizować się w pokryciach dachowych.
Ważnym momentem w naszej działalności było nawiązanie w 1996 roku współpracy z firmą IZOLACJA Zduńska Wola, obecnie ICOPAL SA. Od tego momentu mieliśmy bezpośredni dostęp do nowych technologii, szkoleń i produktów związanych z pokryciami dachowymi. Na bazie tej współpracy, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę naszej firmy i uruchomiliśmy hurtownię materiałów budowlanych związaną z pokryciami dachowymi. Głównym naszym dostawcą był i jest przede wszystkim ICOPAL SA - jako ich dystrybutor w woj.łódzkim, jesteśmy jedną z największych i lepiej zaopatrzonych hurtowni.

Icopal to światowy lider w dziedzinie materiałów hydroizolacyjnych. Które z Państwa produktów cieszą się największym zainteresowaniem?
Niewątpliwie są to płyty styropianowe laminowane papą, które w połączeniu z Flagowymi Papami Icopal  stanowią idealną termoizolację dachów. Taki układ posiada pożarowe atesty bezpieczeństwa NRO, co jest istotne w szczególności w budynkach o wysokości powyżej 12 m, a takie głównie mamy w Łodzi.

nowoczesna papa dachowa

Co kryje się pod nazwą Flagowe Papy Icopal?
Jest to grupa pap termozgrzewalnych, które wprowadził do sprzedaży nasz główny partner handlowy Icopal SA. Posiadają one gwarantowane parametry pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Producent zapewnia brak ujemnych tolerancji dotyczących grubości, siły rozciągającej, giętkości w niskiej temperaturze i gramatury osnowy. W produkcji Flagowych Pap Icopal wykorzystano nowej generacji hydrofobizowaną i spiekaną na gorąco posypkę. Te wszystkie cechy gwarantują wyrób najwyższej jakości oraz znacznie wydłużają gwarancje. Icopal S.A. od lat prowadzi politykę kontroli jakości, dzięki której jest dziś najbardziej stabilnym i godnym zaufania producentem materiałów budowlanych.

nowoczesna papa na dachu

siedziba PB CastorKim jest wasz klient?
Najważniejszym polem działania są dla nas dachy płaskie. Wykonujemy termoizolacje i hydroizolacje dachów przemysłowych, ale także dachy budynków mieszkalnych indywidualnych klientów. Obecnie wykonuje się mniej pokryć na nowych budynkach, a więcej remontów istniejących dachów. Naszym klientem są również firmy wykonawcze, dla których m.in. uruchomiliśmy profesjonalny warsztat blacharsko-dekarski. Dla firmy Castor dach to również ozdoba budynku, a nie tylko ochrona przed negatywnym wpływem temperatury i wody.

PB Castor Sp.j. jest firmą handlowo-usługową specjalizującą się w pokryciach dachowych.
Firma wykonuje nowe dachy, remonty, oraz naprawy. Pracownicy spółki świadczą usługi doradcze w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz doboru technologii i materiałów. W ramach działalności firma oferuje swoim klientom także sprzedaż materiałów m.in.: papy termozgrzewalne, dachówki bitumiczne, blachy płaskie, okna dachowe, systemy rynnowe, kleje, masy bitumiczne i akcesoria dachowe.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także