Parawany pokojowe czyli sposób na podział przestrzeni

9
Parawany pokojowe czyli sposób na podział przestrzeni

Parawany pokojowe są bardzo dekoracyjnym i wygodnym sposobem podziału przestrzeni mieszkania.

Parawany pokojowe - podział przestrzeni na życzenie

Jeśli chcemy podzielić otwartą przestrzeń mieszkania lub dużego pokoju, warto zastanowić się nad parawanem pokojowym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – błyskawicznie możemy mieć lekką ściankę, która w równym stopniu dzieli przestrzeń, co ją zdobi. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego przestawienia parawanu i zmiany aranżacji przestrzeni. Oczywiście w miarę potrzeb możemy je też składać i rozstawiać. Takich możliwości nie zapewni nam żadna ściana działowa.

Zobacz też: Jak wydzielić sypialnię w mieszkaniu typu studio

Styl parawanu pokojowego

Parawany pokojowe są produkowane w różnych stylach – od nowoczesnych, np. ze szkła, po bardziej klasyczne drewniane, do tradycyjnych, np. orientalnych. Charakter parawanu oczywiście warto dobrać do wystroju pokoju, jednak nie jest to trudne zadanie. Ich wybór jest naprawdę duży

Podział funkcjonalny wnętrza

Parawany pokojowe szczególnie dobrze sprawdzą się w sytuacji, kiedy chcemy wydzielić odmienne funkcje pomieszczenia. Doskonale oddzielą salon od kuchni, czy wnęki sypialnej. Wydzielone w ten sposób fragmenty pomieszczenia będą miały większą prywatność, a jednocześnie nie stracą "łączności" z resztą mieszkania.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zobacz także