Piankowy materac Sealy HYBRID PLUSH – nowa technologia dla komfortu

0
sealy.com

Jeden z najnowszych materacy Sealy Hybrid, jaki pojawił się w ostatnim czasie na rynku, łączy dwie najlepsze technologie w jednym celu. Tym celem jest zapewnienie luksusowych warunków do snu. Jedną z wiodących zalet jest odczucie przyjemnego chłodu, jakie daje pianka żelowa z tzw. pamięcią kształtu.

 

Pianka czy sprężyny? Właściwie obecnie królują materace hybrydowe, czyli takie, które łączą cechy materacy piankowych i sprężynowych. Bo przecież i jedne i drugie mają swoje zalety, które przy twórczym myśleniu konstruktorów mogą być połączone w jedno, a drobne wady zminimalizowane tak, by nie denerwowały użytkowników.

Żywotność materaca

Szacuje się, że dobrej jakości materac powinien zapewniać od 8 do 10 lat odpowiedniej elastyczności i spełniać w tym czasie swoją funkcję w 100%. Jeśli przyjąć, że przeciętny człowiek spędza 30 procent swojego życia jednak na spaniu, wybór dobrego materaca to wydaje się podstawa komfortu na co dzień. Wygodny materac jest nieodzownym elementem zdrowego snu. Sprężynowe systemy wykorzystywane w produkcji materaców odchodzą powili do lamusa. Wciąż są kupowane przez część użytkowników ze względu na niższe ceny, materace sprężynowe nadal cieszą się popularnością. Jednak według szacunków, należy je wymieniać co 5-10 lat, żeby ich parametry gwarantowały zakładany początkowy komfort.

Materace sprężynowe kontra piankowe

W materacach sprężynowych jedną z najgorszych wad, które doprowadzają do pasji niezadowolonych użytkowników jest to, że się wyginają. Dzieje się to po roku do dwóch lat, kiedy w trakcie użytkowania materac ten traci około 16% swojej elastyczności. Jedna z wad jest to, że materace sprężynowe nie rozkładają ciężaru ciała człowieka podczas snu równomiernie. Każda sprężyna reaguje na opór z taka samą siłą w osobnym miejscu i powstawanie punktów nacisku jest nieuniknione.

Natomiast materace piankowe też mają swoje pewne niedoskonałości, jednym z nich jest… cena. Te najlepsze materace piankowe są droższe, bo są wykonane z wyższej jakości użytych materiałów. Koszt materaca jest ściśle uzależniony właśnie od użytych do produkcji komponentów, nie zaś robocizny. Jeśli chodzi o sam komfort podczas snu, materac piankowy lepiej  dostosowuje się do ciała, a czas potrzebny na dopasowanie się niektórych rodzajów pianki do sylwetki oraz powrót do poprzedniego kształtu może być dłuższy niż w przypadku innych pianek. Są wśród tego rodzaju materacy modele tzw. termoelastyczne. Są one wykonane z pianki niskiej jakości i bezpośrednio po zakupie mogą mieć ostry nieprzyjemny zapach. Niezbyt przyjemna rzecz dla użytkownika.

Materace piankowe są zróżnicowane pod względem stopnia ich twardości. Są modele od naprawdę stosunkowo twardych do bardzo miękkich. Dobre materace piankowe dają poczucie stabilności, rozkładają bowiem ciężar ciała równomiernie. Nie nadwyrężają pleców, bioder oraz stawów. Modele materacy termoelastyczne stają się bardziej miękkie pod wpływem temperatury ciała. Mają taką cechę, że dopasowują się wręcz do konturów ciała użytkownika.

Ważna jest jeszcze kwestia wrażliwości obydwu typów materacy na temperaturę. Otóż  materace piankowe są na nią dosyć wrażliwe, co trzeba przyznać, że jest ich wadą ze względu na czas potrzebny aby pianka dostosowała się do ciała. Ta reakcja nie jest jednak zbyt długa i dokuczliwa. Poza tym w zimniejszych pomieszczeniach pianka potrzebuje więcej czasu na dopasowanie się do ciała oraz powrót do poprzedniego kształtu. Przy produkcji nowoczesnych materacy piankowych zwraca się uwagę na to, by pianki wykorzystywane przy ich produkcji miały zdolność zachowania odpowiedniej stabilności w bardzo szerokim zakresie temperatur. Tymczasem materace sprężynowe nie dostosowują się do temperatury ciała właściwie w ogóle. Chyba że są wyposażone w warstwę wierzchnią z pianki poliuretanowej. Warstwa ta, jeśli jest wykonana z dobrej jakościowo pianki termoelastycznej, zapewnia dodatkowy komfort i elastyczność. Wniosek jest więc taki, że przyszłość materacy, to modele hybrydowe.

Hybrydowa technologia materacy  - XXI wiek!

Pan Andrzej z firmy Sealy zapewnia iż jeden z najnowszych materacy, jaki pojawił się w ostatnim czasie na rynku, łączy dwie najlepsze technologie w jednym celu. Tym celem jest zapewnienie luksusowych warunków do snu. Jedną z wiodących zalet jest odczucie przyjemnego chłodu, jakie daje pianka żelowa z tzw. pamięcią kształtu. Znajduje się ona na górze materaca. Poza tym piankowy materac Sealy najnowszej generacji ma głębokie podparcie dzięki sprężynom, usytuowanym pod spodem. Tak więc tradycyjny materac piankowy to już historia. Idzie nowe - nie musimy już wybierać tylko jednej z tych warstw i decydować się na rodzaj komfortu z nimi związany, bo opcja Sealy Hybrid jest idealnym rozwiązaniem, jakiego potrzebujemy dla komfortu podczas spania i odpoczynku.

Materac o średniej twardości i co jeszcze?

Materac Sealy z warstwą dodatkowej pianki z pamięcią ma służyć dla podwyższonego komfortu, a system Hybrid Plush łączy przyjemny chłód żelowej pianki z pamięcią. To nie wszystko, bo trwałe podparcie zapewniają sprężyny kieszeniowe. Materiał z jakiego jest wykonany ten materac, to zaawansowany technologicznie OptiCool - pianka żelowa z pamięcią, pozwalająca efektywnie usunąć nadmiar ciepła. W środkowej części materaca jest ona skonstruowana w ten sposób, że zapewnia dodatkowe podparcie dla najcięższych partii ludzkiego ciała, przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości materaca. Materiał, jaki zastosowano w najnowszym modelu hybrydowym materaca jest wykonany w atrakcyjnej stylizacji. Wyróżnia się najwyższą w swojej klasie elastycznością. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała. Elastyczne podparcie gwarantują sprężyny kieszeniowe. Ograniczają one przenoszenie drgań, dzięki czemu można bezpiecznie wskoczyć do łóżka, nawet jeśli jest to radosna zgraja rozbrykanych dzieci, które chcą zrobić wizytę w łóżku rodzicom. Dodatkowo materac ten posiada specjalny system wzmacniający krawędzie. Pozwala on wygodniej na nim siedzieć. Zwiększa też użyteczną powierzchnię snu. Wszystko po to, by wygodniej ułożyć się na łóżku. Warstwy pianki z pamięcią została zastosowana po to, by materac mógł jakby otulać ciało użytkownika.

Nowa technologia z długą historią

Komfortowe materace Sealy uznawane są w ostatnich latach na rynku narodowym za jedne z najlepszych. Przez niektórych nazywane są nawet międzynarodowym fenomenem. Nie byłoby tego jednak, gdyby marka nie działała w sposób spójny i przemyślany już od 1920 roku, budując krok po kroku nowe rozwiązania. Wprawdzie wprowadzanie nowych technologii było kosztowne zarówno dla producenta jak i ma ostatecznie wpływ na cenę, jednak materace są jednymi z tych przedmiotów, które w codziennym życiu mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Nie lubimy przepłacać, to jasne. Szukamy zwykle takich rozwiązań, gdzie jakość idzie w parze z dopasowaną ceną. Sealy ma to na uwadze i to jest jej miarą sukcesu. Marka starała się i stara nadal być elastyczną wobec warunków koniunktury na rynku z jednej strony i zasobności portfela swoich potencjalnych klientów.

23 manufaktury w wielu regionach USA, nawet w obliczu tzw. wielkiego kryzysu nie przestały normalnie pracować, skupiając się na wykonywanym ciągu produkcyjnym. - Tego możemy dowiedzieć się z historii marki Sealy. Owe prowizoryczne jeszcze w tamtym okresie zakłady rękodzielnicze, były fundamentem późniejszego sukcesu. Obok standardowej produkcji, ciągle opracowywano i wypuszczano na rynek całkiem nowe produkty. To była wręcz misja ulepszania komfortu snu. Seal prowadziła konsekwentnie tę strategię przez całe dziesięciolecia. Przełomowym wydarzeniem w rozwoju firmy było zaprezentowanie na rynku międzynarodowym materacy Sealy Posturpedic. To wtedy Sealy w świadomości klientów stała się pierwszą firmą produkującą materace, która przedstawiła i wypromowała podwójne łóżko. Już wtedy jej chlubą były rozwiązania podwójne, łączone. Potem firma postanowiła włączyć się aktywnie do badań naukowych. Stworzyła Radę Doradztwa Ortopedycznego, a następnie ogromne zaplecze badawczo-rozwojowe. Postawiła na postęp już nie tylko na polu technologicznym, ale również edukacyjnym. Ulepszono technologię sprężyn w materacach i w skrzyniach ze sprężynami bonellowymi (tzw. box spring). Opatentowała w tym samym czasie przełomowe technologie, jak np. wkładki podpierające, które zostały stworzone dla redukcji nacisku, jaki powoduje zaburzenia w trakcie snu. Swoje działania rozwojowe marka Sealy prowadzi nieprzerwanie cały czas do tej pory, wciąż stanowiąc silne ogniwo konkurencji w branży.

Daniel Heynes – od niego wszystko się zaczęło

W 1881 roku, w miasteczku Sealy położonym w stanie Teksas, Daniel Haynes, bardzo podobnie jak wiele innych osób stamtąd, prowadził przetwórstwo bawełny. Przyszedł taki dzień, że dostał zlecenie na wypełniany nią materac. Zrobił to tak dobrze, że po pierwszym zamówieniu praktycznie od razu pojawiły się kolejne. Interes zaczął tak dobrze się rozwijać, że przybywało mu klientów, wraz z nimi pieniędzy. Biznes stopniowo zaczął się rozrastać. Heynes nie był jedyny na rynku, ale wymyślając ulepszenia w swojej produkcji, postanowił, że zadba o ich opatentowanie. To był strzał w dziesiątkę. Innowacje, jakich dokonywał dotyczyły zarówno samych produktów, jak i ulepszania procesu produkcyjnego. Swego czasu skonstruował m.in. odziarniarkę do bawełny do swojego zakładu, co było na tamte czasy wyjątkowym nowum. Piętnaście lat od założenia zakładu, Daniel Haynes podjął decyzję o sprzedaży swoich patentów do firmy z Teksasu – to wtedy stworzona została marka Sealy.

Era Earla Edwardsa i "spanie na chmurce"

Nowy właściciel, Earl Edwards był autorem słynnego już na przestrzeni lat hasła marki - Spanie na Sealy jest jak spanie na chmurce. Zawiera ono w sobie odczucia zadowolonych od lat klientów. Spanie na materacach tej marki cechuje bowiem delikatność, subtelność i wyjątkowość. Już ponad 100 lat doświadczenia w projektowaniu i wytwarzaniu materacy – tak mówi o sobie producent marki Sealy – pokazuje, że tradycja i determinacja w osiąganiu celów, procentują zawsze. Zarówno na początku, jak i teraz, członkowie zespołu tej marki swoją wiedzą i doświadczeniem służą wspólnemu celowi przy tworzeniu każdego produktu. Można powiedzieć, że się to czuje, kładąc się spać na jakimkolwiek materacu tej marki. Niepowtarzalna technologii, innowacyjna i wyjątkowa jest przede wszystkim w tym aspekcie, że służy człowiekowi, by było mu wygodniej..

Podstawowym powodem, dla którego materace sprężynowe są nadal w użyciu jest ich niska cena. Komfort znajduje się w tym przypadku na drugim planie. Piankowe materace bardziej dostosowują się do ciała, ale wady tez mają. Dlatego nowa, hybrydowa technologia łącząca z obu typów materacy to, co w nich najlepsze wydaje się, ze jest wyrazem troski o komfort klienta, który zamiast przysłowiowego kota w worku chce nabyć coś, na czym będzie mógł polegać. A, że za nową technologię trzeba drożej zapłacić na starcie, zanim stanie się ona powszechna, to już znowu przysłowiowa „inna para kaloszy”. Komfort kosztuje.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także