Piec kuchenny CookCook

To urządzenie, dzięki któremu ogień powraca na swoje pierwotne miejsce - do kuchni. CookCook to piec kuchenny, palenisko, grill, system ogrzewania domu i kominek w jednym. Pomysłodawcą rozwiązania jest szwajcarska firma Rüegg.

Kuchnia od zawsze gromadzi ludzi, obecnie otwiera się  też na salon. Coraz większą wagę przywiązujemy do jej wystroju i coraz chętniej zapraszamy do niej gości, aby bawić się wspólnym gotowaniem. Na przestrzeni ostatnich lat ewolucję przeszła też technika gotowania. Stworzono kuchenkę mikrofalową, ultranowoczesną, płaską ceramiczną płytę i urządzenie do gotowania na parze, ale teraz wracamy do korzeni. Dlaczego? Najwięksi mistrzowie kuchni potwierdzają, że najlepiej smakuje jedzenie ugotowane na ogniu. Jeśli przy tym możemy cieszyć się widokiem płomieni, gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

piec kuchennykominek w kuchni

piec kuchenny do kuchni w stylu rustykalnympiec do nowoczesnej kuchni

Urządzenie dzięki obudowie ze szlifowanej stali szlachetnej pasuje zarówno do pomieszczeń urządzonych rustykalnie, jak i nowocześnie. Jedynym wymogiem, aby je zainstalować jest montaż przewodu dymowego o przekroju 200 mm i przewodu doprowadzającego powietrze o przekroju 125 mm. Gniazdko elektryczne jest potrzebne tylko wtedy, gdy chcemy korzystać z oświetlenia lub systemu pieczenia na rożnie. CookCook na życzenie może też zostać połączony z systemem ogrzewania, umożliwiającym na przykład podgrzewanie ław do siedzenia. Piec CookCook można bez problemu zamontować zarówno w ciągu szafek kuchennych, jak i oddzielnie, tworząc rodzaj kuchennej wysepki. Urządzenie ma wymiary typowe dla sprzętów kuchennych (szerokość: 60 cm, głębokość: 60 cm, wysokość: 85-92 cm). 

Rozpalanie w piecu
Potrzeba jedynie kilku szczap drewna i czegoś na rozpałkę. Kilka minut później w piecu buzuje już ogień, który ogrzewa i podgrzewa potrawy przez długi czas. Drewno zastępuje energię elektryczną i paląc się rozgrzewa płytę ze szkła ceramicznego. Garnek żeliwny, patelnia ze stali szlachetnej czy aluminiowy szybkowar - urządzenie współpracuje ze wszystkimi sprzętami zarówno tymi do szybkiego gotowania, jak i do powolnego duszenia potraw na wolnym ogniu.

Grillowanie
Nie ma nic prostszego niż zamiana (w ciągu dziesięciu sekund) pieca CookCook w palenisko grilla. Płyta ze szkła ceramicznego robi miejsce dla żeliwnego grilla, a tym samym ognia. Blachy, rożen obrotowy do przygotowywania pieczeni, ruszt grilla, patelnia do pieczenia - to bogaty wybór przyborów kuchennych, dzięki którym każdego dnia można przeżyć niezapomnianą kulinarną przygodę.

Ogrzewanie
Gdy na dworze jest zimno, po długim spacerze miło jest usiąść na przyjemnie ciepłej, obudowanej kaflami ławie. Do pieca (oddzielnego króćca przewodu spalinowego) można zamontować ceramiczny przewód dymowy, który obudowany kaflami przez wiele godzin ogrzeje np. salon.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Rüegg/Koperfam

Polecamy Ci również

Zobacz także