Pilot - domowe centrum zarządzania

7:00 rano. Kolejny dzień pełen wyzwań. Ale najpierw kilkanaście codziennych, porannych czynności. Gdyby tak można było zrobić to wszystko łatwiej. Jeden przycisk i - zdalnie odsłaniamy zasłony, kolejny - uruchamiamy ekspres do kawy a potem - leżąc jeszcze w ciepłym łóżku - włączamy mikrofalówkę i odpalamy komputer. Dziś jest to możliwe dzięki inteligentnemu systemowi, którego instalacja daje większe korzyści niż tylko przyjemniejsze, poranne wstawanie.

bezprzewodowy system, umożliwiający zdalne sterowanie domowymi urządzeniami.Free-ControlDom na pilota
Free-Control to bezprzewodowy system, umożliwiający zdalne sterowanie domowymi urządzeniami. Łatwo się go instaluje - nie wymaga rozkuwania ścian pod okablowanie, jest też bardzo prosty w użytkowaniu. W podstawowej wersji, sprzęt domowy, który chcemy zdalnie włączać i wyłączać wystarczy wpiąć do gniazdka przez sterowaną pilotem „wtyczkę-przejściówkę”, następnie wybrać rodzaj sterującego nią pilota i już po chwili możemy cieszyć się wygodną, bezprzewodową obsługą urządzenia.

To właśnie pilot może stać się naszym domowym centrum zarządzania. Do wyboru mamy kilka ciekawych wersji. Od wzorowanej na klasycznym, ściennym włączniku, poprzez niewielki brelok do kluczy, po poręczny sterownik, przypominający popularnego pilota od telewizora. Z tym ostatnim możemy zintegrować nawet czterdzieści najróżniejszych elementów systemu. Dzięki temu np. bezszelestnie przyciemnimy światło w pokoju dziecka, wygodnie przysłonimy rolety w oknach lub wyłączymy nocną lampkę – a to wszystko, nie wstając nawet z łóżka. W zasadzie jedynym ograniczeniem dla sterowanego pilotem inteligentnego systemu jest nasza wyobraźnia.

Na straży domu
Free-Control to bezprzewodowy system działający w oparciu o technologię fal radiowych. Najnowsza wersja wykorzystuje pasmo odporne na zakłócenia pochodzące od innych urządzeń elektrycznych (868 MHz). System Free-Control to także proste rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo domu – alarm antywłamaniowy, czujnik ruchu, dymu, ulatniania się gazu, czujnik zalania czy np. podwyższonej temperatury.

Poszczególne komponenty systemu Free-Control kosztują od 89 zł do 380 zł.
Koszt podstawowego zestawu (pilot oraz wtyczka-przejściówka) to jedyne 200 zł.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: KOPP Elektrotechnika

Polecamy Ci również

Zobacz także