Płytki do salonu

9
Płytki do salonu

Płytki ceramiczne sprawiają wrażenie zimnej podłogi, która zamiast ocieplać wnętrze, jak to robią panele – tworzy w nich charakter mało przytulny.

Płytki ceramiczne potrafią również ocieplić wnętrze – jeśli mają fakturę kamienia ze słonecznego zakątka świata lub są drewnopodobne. Takie płytki mają zaletę a mianowicie łatwiej jest je utrzymać w czystości, nie uszkodzi ich deszcz i jeśli są położone przy  wejściu do ogrodu nie mają prawa się uszkodzić bo są mrozoodporne i odporne na ścieranie, pod wpływem noszonego do mieszkania piasku.

Płytki ceramiczne są odpowiednim materiałem na podłogę kiedy planujemy urządzenie salonu posiadającego wyjście bezpośrednio do ogrodu. Są wtedy lepszą alternatywą bo nie nasiąkają wodą i niestraszny im mróz. Nie zniszczymy ich także piasek wnoszony do domu, kawałki świeżo skoszonej trawy czy błoto. Będzie je też można łatwiej doczyścić zwłaszcza, jeśli ich faktura nie ma zbyt wielu zagłębień.

Dom otwarty na ogród

Aby ocieplić wnętrze, w którym jest podłoga z płytek najlepiej kupić te w łagodnym odcieniu lub fakturze przypominającej naturalne materiały – drewno lub ciepły kamień śródziemnomorski, na przykład trawertyn.

Płytka gabinetowa

Również w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy płytki ceramiczne sprawdzą się idealnie. Jeśli są w gabinecie, gdzie stoi fotel na kółkach, stoły, regały, które są często przesuwane – gwarantują brak rys na powierzchni.  Poza tym dostojna gracja, którą mają estetyczne płytki, doda wnętrzu biznesowego charakteru, sprawiając, że gabinet nie powstydzi się żadnego klienta, jeśli służy za miejsce przydomowej działalności gospodarczej. Zanim zdecydujemy, jak urządzić salon czy gabinet powinniśmy łagodniejszym okiem spojrzeć na płytki ceramiczne.
W jednym przypadku sprawdzą się idealnie zamiast paneli ze względu na większą odporność. W innym dodadzą wnętrzu dostojnego charakteru, jeśli w nim prowadzimy na przykład jakiś jednoosobowy biznes. Warto więc postawić na płytki! 

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Kuchinox

Polecamy Ci również

Zobacz także