Płytki gresowe w mieszkaniu

Domy i mieszkania też chcą być modne, więc bardzo szybko obowiązujące trendy wędrują z wybiegów na salony. Przez całe życie z dużą starannością wybieramy dla siebie ubrania i dodatki. Z takim samym zaangażowaniem dobierzmy wystrój naszych ścian i podłóg.

Świat ubrań i wnętrz przenikają się, zapożyczając od siebie to, co najbardziej inspirujące. Gdy panuje moda na skromne stroje, podobnie występuje w szeroko pojętym wzornictwie. A gdy w kolejnych latach pojawiają się bogato zdobione kreacje, styliści i architekci projektują wspaniałe, okraszone złotem przedmioty i wnętrza. Aranżacja wnętrz wielu osobom wydaje się trudnym zadaniem. Dużo łatwiej jest wyszukać ubrania czy dodatki. Zabawa w "ubieranie" mieszkania może być znakomitym sposobem na ośmielenie początkujących dekoratorów. Najważniejsza zasada: patrzmy na proporcje, zestawienia kolorów, faktur i wzorów.

aranżacja mieszkaniapodłoga z gresu

 


 

 

 

Podłogi inne niż wszystkie
Gresy to pomysły dla tych, którzy nie chcą drewna, paneli, kamienia ani klasycznych płytek ceramicznych. To produkty dla osób, którym marzą się oryginalne rozwiązania. Bardzo modne są podłogi z gresu Nowa Gala - niepowtarzalnego pod względem wzorniczym, twardego, odpornego na zarysowania i wilgoć, a nawiązującego swoim wyglądem do kamieni naturalnych. Różnorodne zestawienie struktur, umiejętne łączenie faktur i kolorów uwypukla ich wzornicze piękno. Szorstka powierzchnia podkreśla szklistość i gładkość sąsiadujących z nią elementów. Podłogę można ubarwić i nadać jej niebanalny wygląd wkomponowując w jej wzór np. dekoracyjne rozety z kolekcji Orientale czy Marmi Moderni. Poprzez wybór koloru i kompozycji możemy modyfikować wizualną stronę naszych pomieszczeń. Jasne podłogi dodają wnętrzom lekkości i przestronności, natomiast ciemne i nasycone wprowadzają wrażenie przytulności. Skomplikowane wzory optycznie zmniejszają małe pomieszczenie. W tafli błyszczącego gresu uzyskujemy ciekawe odbicia elementów architektonicznych wnętrza oraz oświetlenia, tworząc jednocześnie nowy wymiar. Matowe powierzchnie pochłaniają światło dając wrażenie zmniejszenia wnętrza. Dobrą zasadą przy tworzeniu kompozycji podłóg jest umiar w środkach zdobniczych, szczególnie w małych przechodnich wnętrzach, gdzie dobrze sprawdzają się monochromatyczne kompozycje. Równie istotne jest dopasowanie formatu i wielkości płytek gresowych do skali pomieszczenia. W pomieszczeniach dużych i przestronnych możemy sobie pozwolić na działanie z rozmachem gdzie, łączenie różnorodnych formatów np. 60x60 cm i wzorów daje zaskakujące efekty.

ściana pokryta płytkamiwzór płytek ściennych

 

 

 

 

Ściana jak marzenie
Zagadnienie spójności kolorystycznej wnętrza trudno jest wyrazić regułami. Sprawy estetyki leżą zarówno w sferze kultury, jak i subiektywnej wrażliwości na piękno. Projektując przestrzeń, trzeba zwracać uwagę na spójność tonalną we wnętrzu. Do tej pory na ściany wybierano płytki w formatach 20 x 20, 30 x 30 cm. Obecnie w modzie dominują duże formaty np. 30x60 cm lub dla odróżnienia małe 15 x 15 cm. Ściana pokryta płytkami o niespotykanych do tej pory formatach np. 30 x 60 cm z kolekcji Travertino, ułożonych w pionie lub poziomie jest ciekawą i oryginalną dekoracją. Kolory i faktury gresu dopasowane do siebie tworzą kompozycję, która może się stać najważniejszą ozdobą naszej kuchni lub łazienki.

Płytki gresowe Nowa Gala to materiał nowoczesny i inspirujący. Powierzchnia zewnętrzna płytki przypomina kamienie naturalne. Kilka rodzajów powierzchni (matowe, błyszczące, strukturalne), wspomagające elementy w postaci ozdobnych listew, narożników, mozaiki, czy elementów specjalnych: cokołów i stopnic, pozwalają projektantom i inwestorom na różnorodne zastosowania.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Nowa Gala

Polecamy Ci również

Zobacz także