Płytki na podłogę

Koncern Forbo przedstawia nowe rozwiązania na podłogę. Allura to płytki i panele PVC, imitujące szkło, metal, kamień i drewno. Wysokie walory użytkowe produktu, trwałość oraz odporność nawet na bardzo trudne warunki sprawiają, iż podłogi te sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest duży przepływ ludzi.

płytki na podłogęPodłogi z kolekcji Allura wyróżniają się nowoczesną strukturą, osiągniętą dzięki trójwymiarowości. Efekt ten uzyskano za pomocą dwóch innowacyjnych technik tłoczenia surowca od spodu: Superior Texture i Emboss in Register, oddającym słój, który wyróżnia drewno, spękania i pory charakteryzujące kamień oraz głębię we wzorach szkła i metalu.

W kolekcji Allura do wyboru mamy cztery linie wzornicze:

  • Allura Wood to wzory drewna o różnej barwie począwszy od jasnych, spokojnych odcieni miodowych po ciemną, kolorystykę drzew egzotycznych,
  • Allura Stone to wzory kamienne w różnorodnych tonacjach, jasnych, ziemistych oraz bardziej rustykalnych,
  • Allura Metal to oryginalne płytki o wzorach ryflowanej blachy, młotkowanego metalu, czy rozsypanych nakrętek, które uwypuklają nowoczesny charakter przestrzeni dodając jej industrialnego efektu wizualnego,
  • Allura Glass to płytki o „szklanych powierzchniach”, wzornictwem naśladujące postmodernistyczne elementy ze świata mody i sztuki.

płytki podłogowePanele i płytki z kolekcji Forbo - Allura nadają się zarówno do domu, jak i do pomieszczeń użyteczności publicznej. Świetnie sprawdzają się na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym, przedpokojach, holach, korytarzach, w nawet mocno eksploatowanych ciągach komunikacyjnych. Są odporne na wgniecenia, zarysowania i nie ulegają deformacjom nawet pod bardzo ciężkimi meblami. Na powierzchni płytek i paneli zastosowano ochronną powłokę Pur, która zabezpiecza fakturę powierzchni, chroni przed plamami i wnikaniem brudu oraz ułatwia jej pielęgnację. Kolekcja Allura to doskonałe rozwiązania dla ludzi kreatywnych i nie pozbawionych wyobraźni. Płytki dają nieograniczone możliwości projektowania podłogi, gdyż można je dowolnie łączyć tworząc niepowtarzalne kombinacje faktur i wzorów.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Forbo Flooring

Polecamy Ci również

Zobacz także