Płytki ścienne do łazienki

Projektując wyposażenie wnętrz, designerzy i styliści z całego świata wciąż chętnie sięgają jednocześnie po motywy lokalne i obce. We wzornictwie wpływy z Azji i orientalnych, czy afrykańskich kultur spotykają się i mieszają z tradycją europejską, dając fascynujący styl glocal, który wydaje się jednocześnie swojski, a zarazem egzotyczny.

Szczególnie silnym źródłem inspiracji staje się Afryka, której formy i kolory mogą być przyswajane i w twórczy sposób przekładane na nowe pomysły we wzornictwie.

Egzotyka wkracza do łazienki
Kolekcja płytek ściennych Cape Town firmy Villeroy & Boch jest dowodem na żywotność i niesłabnącą popularność stylu glocal. Nowoczesne, proste linie połączono tu z motywami afrykańskimi, tworząc interesującą mieszankę kultur i stylów. Płytki podstawowe w formacie 30 x 45 cm mają dwie szkliwione krawędzie, a gładkie szkliwo ceramicplus ułatwia utrzymanie ich w czystości. Powierzchnia płytek jest matowa, jednak delikatny efekt „przecierania” nadaje im nieznaczny, jedwabisty połysk. Utrzymane są w ciepłych, „etnicznych” barwach: piaskowy, który przywodzi na myśl bezkresne pustynie, pomarańczowy niczym zachodzące nad sawanną słońce i czerwonobrązowy jak sucha ziemia lub glina. Współgra z nimi system dekorów, które powstały z inspiracji takimi materiałami jak drewno o wyraźnym rysunku słojów, ziemia, kamień, wiklina czy metal.

płytki ściennekolor płytek do łazienki

Naturalny charakter tych tworzyw oddają wysokiej jakości listwy dekoracyjne – ich struktura i wzory wyglądają tak, jakby wykonano je ręcznie, przypominają afrykańską ceramikę, rzeźbę czy malowidła. Dostępne są trzy listwy w formacie 5 x 30 cm: pomarańczowa w paski, wyglądająca jak ręcznie malowana, brązowa o strukturze drewna i druga w tym samym kolorze, a dodatkowo w barwne smugi. Wąska listwa 3 x 30 cm kojarzy się z afrykańską biżuterią – jej charakterystyczna struktura i metaliczny kolor sprawiają, że wygląda, jakby była utkana z pereł. Ostatnim elementem dekoracyjnym jest listwa 10 x 45 cm – brązowa, z motywem kwiatów, wzorowana na egzotycznej tkaninie. Polecana jest ona do układania pionowo, podczas gdy pozostałe listwy powinno się układać poziomo. Do tej kolekcji płytek ściennych będą pasować płytki podłogowe Carnaby i Scope.

Dzięki subtelnemu urokowi Afryki pod postacią kolorów i dekorów, kolekcja Cape Town jest znakomitą propozycją dla osób, które pragną urządzić swą łazienkę w nowoczesnym, a zarazem ciepłym stylu Metropolitan.

Informacje o kolekcji Cape Town:

  • materiał: płytki szkliwione,
  • format: 30 x 45 cm,
  • kolory: piaskowy, pomarańczowy, czerwonobrązowy,
  • powierzchnia: matowa, z efektem „przecierania”.

Elementy dekoracyjne:

  • listwy dekoracyjne 5 x 30 cm: w paski, o wyglądzie drewna i wzorzysta,
  • listwa dekoracyjna 10 x 45 cm z motywem kwiatów,
  • „perłowa” listwa dekoracyjna 3 x 30 cm.

Cechy szczególne:

  • dwie szkliwione krawędzie (płytki podstawowe),
  • ceramicplus (płytki podstawowe).

Polecane płytki podłogowe: Scope i Carnaby w odpowiednich kolorach (beż, brąz).

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także